„Víte, co by bylo husté?“ Autoři Mortal Kombatu ukazují záběry z natáčení 30 let staré legendy
zdroj: tisková zpráva

„Víte, co by bylo husté?“ Autoři Mortal Kombatu ukazují záběry z natáčení 30 let staré legendy

13. 10. 2021 11:12 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Legendární značka Mortal Kombat bude příští rok slavit 30. narozeniny. Jeden z jejích otců, Ed Boon, ale už nyní na Twitteru rozjel oslavu ve formě vzpomínek, ostatně podotýká, že na hře začalo vývojářské studio pod hlavičkou Midway pracovat o rok dříve. 

První Mortal Kombaty se od konkurence odlišovaly nejen brutalitou, ale také účastí skutečných herců, jejichž výkony byly do hry implementovány skrz FMV. Boon na sociální síti zveřejnil staré video z natáčení, při němž se autoři snaží zachytit typický Scorpionův hod lanem, jímž si následně dokáže přitáhnout nepřítele. Ve videu dokonce uvidíte první moment, kdy tento útok vývojáře napadl.

Autor hry popisuje, že útok měl protivníka překvapit, bylo tedy nutné zvládnout animaci pohybu jen v několika snímcích. Zároveň mělo vržené lano přeletět skrčeného soupeře, a tak ho nindža hází ve výšce prsou. Z videa je patrné, že pro autory byly velmi důležité i drobné nuance a představitel Hanza Hasašiho musel pohyb opakovat do té doby, než byli zcela spokojeni.

Boon doufá, že v průběhu příštích týdnů a měsíců nás bude moci potěšit dalšími střípky z natáčení. Mortal Kombat si pozornost zaslouží, značka stále žije, předloni jsme se dočkali jedenáctého číslovaného dílu a kromě základní série vyšlo i množství spinoffů, mezi něž patří třeba crossover s univerzem DC. O potenciálním pokračování zatím nic nevíme.

Nejnovější články