zdroj: Youtube / Frogwares

Válka na Ukrajině oddálí vydání remaku Sherlocka Holmese

18. 2. 2023 10:00 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Ukrajinské studio Frogwares, které finišuje vývoj nejnovějšího dobrodružství světově proslulého detektiva Sherlocka Holmese, oddaluje kvůli pokračující ruské agresi vydání. V emotivním vlogu z potemnělých ukrajinských ulic o problémech promluvil šéf vydavatelství Sergej Oganesjan.

„Rusové konečně našli nepřítele, na kterého si troufnou. Naše rozvodny elektřiny. Připravovali jsme se na vydání, ale opět jsem dnes přišel domů a kvůli bombardování jsme bez proudu. Chtěl jsem si udělat něco k jídlu, ale místo toho budu sedět ve tmě a koukat do zdi,“ popisuje ve videu Oganesjan.

Dále vysvětluje, že státem nařízené výpadky energií domácností, které pomáhají se zásobováním kritické infrastruktury, značně komplikují práci studia. Tým se nemůže synchronizovat, protože zaměstnanci nebývají online ve stejnou dobu a opravy problémů, které běžně trvaly za několik hodin, teď řeší i řadu dní.

Sherlock Holmes The Awakened zdroj: Frogwares

I přesto jsou ve Frogwares optimističtí a nové dobrodružství Sherlock Holmes The Awakened míří do finální části produkce vstříc testování. „Je třeba připravit master build na devět separátních platforem, což jsme nikdy v takovém měřítku nedělali, a poprat se posledními bugy,“ neklesá na mysli vedoucí vydavatelství.

Remake Sherlock Holmes The Awakened měl původně vyjít na přelomu února a března. Nově máme počítat s několika týdny navíc, hra by měla světlo našich obrazovek spatřit nejpozději na konci dubna.

Osobně soudím, že ve válečné situaci, která na Ukrajině trvá, mají Frogwares plné právo dát si na čas. Hlavně, ať se vývojáři a vývojářky vydání svého díla dočkají ve zdraví.

Nejnovější články