Super Mario Bros. jde očividně ovládat pomocí LEGO figurky Maria
zdroj: Nintendo

Super Mario Bros. jde očividně ovládat pomocí LEGO figurky Maria

17. 9. 2020 18:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Někteří lidé mají až příliš mnoho volného času. Takoví lidé jsou schopní například dohrát Dark Souls na bicích nebo, jako v našem dnešním případě, vytvořit vlastní „herní ovladač“ z přerostlé LEGO figurky. Samozvaný hardwarový hacker Rick se za jedno odpoledne naučil ovládat původní plošinovku Super Mario Bros. s podomácku vyrobeným pohybovým ovladačem ve tvaru ještě hranatějšího Maria.

Možná vám neuniklo oficiální spojení Lega a Maria, které se letos objevilo v obchodech. Součástí balení je i nestandardně velká figurka Maria, která je „napěchovaná“ elektronikou. Nejde totiž o prachobyčejnou stavebnici, ale i o hru. Z kostek vytvořenou úroveň můžete s Mariem proskákat a on pozná, čeho se dotkl a adekvátně zareaguje ikonickým zvukem (sebráním penízku, ztrátou života apod.).

Rick využil této přednosti a hlavně faktu, že celý systém stojí a padá na Bluetoothu. Stačilo mu nabourat protokol a pak už jen naprogramovat pohybový senzor na jednotlivé klávesy. Samozřejmě by se to neobešlo bez PC emulátoru původní hry Super Mario Bros.

Výsledkem je pohybový ovladač vytvořený z LEGO figurky Mario. Její naklonění dopředu uvede do pohybu Maria na obrazovce, nakloněním dozadu se Mario vydá na druhou stranu a hbitým poskočením figurky přimějete i herního Maria ke skoku.

Rick později na přání uvedl do provozu i metání ohnivých koulí pomocí dalšího LEGO tlačítka a naučil Maria, jak se nořit do zelených trubek, opět jednoduchým přiložením skutečné figurky na skutečnou trubku.

Celé mu to prý zabralo pouhé čtyři hodiny a má v plánu uvolnit svůj kód veřejnosti, aby si každý mohl jeho ovládání vyzkoušet. Je ale patrné, že se nejedná o nic moc přesného a bude to chtít patrně hodně cviku, než se vám povede vyloženě bezchybný průchod úrovní.

Nejnovější články