Resident Evil Village se snad zase ukáže na akci PlayStationu
zdroj: Vlastní foto autora

Resident Evil Village se snad zase ukáže na akci PlayStationu

1. 9. 2020 14:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Resident Evil Village se dočkal oficiálního oznámení při příležitosti odhalení PlayStationu 5, věděli jsme o něm však ještě o něco dříve díky drobečkům informací od insidera jménem Dusk Golem. Capcom sám sice hru v červnu předvedl skrz trailer, od té doby je ale ticho po pěšině a my se o dalších střípcích dozvídáme opět jen neoficiální cestou.

Osobně projekt docela bedlivě sleduji, pokud vás tedy Village zajímá, můžete si všechny dosud dostupné informace přečíst ve starších článcích. Dusk Golem se nyní opět připomíná a na Twitteru uvádí, jak se to se hrou aktuálně má. Údajně jsme prý další záběry měli vidět už v průběhu srpna, došlo ale k odkladu a nakonec nevyšla ani prezentace v rámci digitálního Gamescomu.

Údajně by se však Village měla objevit na blížícím se dalším eventu Sony, který netrpělivě vyhlížíme už jen kvůli potvrzení ceny a termínu vydání nové konzole. Dusk Golem říká, že Capcom má ohledně hry nějaké oznámení, které je PlayStation 5 spjato, osobně tipuji potvrzení kompatibility PlayStation VR ve stylu, který předvedl sedmý díl. Uvádí také, že je ve hře i pravidelná akce Tokyo Game Show, kde má značka historicky své místo.

Zklamáním je být další zpráva, kterou insider na Twitteru sdílel. Pokud jste se těšili na to, že si někdy zahrajete sedmý díl série, případně remake druhé či třetí iterace, na Switchi, máme špatné zprávy. Pokusy o port v minulosti údajně proběhly, vývojářský tým ovšem nedokázal dosáhnout uspokojivých výsledků. Sedmý díl je možné si na Switchi zahrát přes cloud, aktuálně však pouze v Japonsku. Zda se tato možnost rozšíří i do jiných oblastí, je zatím ve hvězdách.

Resident Evil Village má vyjít na PC a příští generaci konzolí v průběhu roku 2021.

Nejnovější články