zdroj: Ubisoft

Prince of Persia se vrací k plošinovkovým kořenům

8. 6. 2023 21:11 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Perský princ se vrací v Prince of Persia: The Lost Crown. Ubisoft během Summer Game Festu ukázal pokračování legendární série, která se vrací k plošinovkovým kořenům v krásné 2,5D grafice. Na trailer se můžete podívat výše.

Hru vyvíjí Ubisoft Montpellier a hratelnost bude kombinovat skákání, běhání, skluzy, kozelce a další akrobatické figury. Logické hádanky budete řešit s pomocí speciálních superschopností. Hrát nebudeme za titulárního prince. Toho se totiž v kůži Sargona a družiny nesmrtelných vypravíme zachránit z mýtického vězení v hoře Quaf. Kdysi idylického království, které sužuje starodávná kletba.

Level design se inspiruje ve struktuře metroidvanií. To znamená polootevřenou exploraci, ve které budete postup dál otevírat rozšiřujícím se arzenálem schopností a předmětů. Ručně dělané prostředí bude střídat monumentální města, horské štíty i hluboké lesy inspirované perskou mytologií. O blízkovýchodní atmosféru se postará soundtrack od iránského hudebníka Mentrixe.  

Prince of Persia: The Lost Crown vyjde na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 a Nintendu Switch 18. ledna 2024.

Nejnovější články