Po 33 letech skončil časopis Game Informer. Redakce se nemohla ani rozloučit
zdroj: Game Informer

Po 33 letech skončil časopis Game Informer. Redakce se nemohla ani rozloučit

6. 8. 2024 17:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Časopis Game Informer o víkendu po 33 letech oznámil svůj konec. Nejdéle vydávaný herní magazín ve Spojených státech doplatil na úsporná opatření svého vlastníka, herního obchodu GameStop. Spolu s tištěným časopisem skončila i jeho webová verze, jakékoliv články a videa z více než dvacetiletého archivu momentálně nejsou dostupné.  

O konci se redakce dozvěděla náhle v pátek, stejně jako krátce nato i veřejnost, přes víkend nicméně na povrch vypluly poměrně nepříjemné podrobnosti provázející samo o sobě nešťastné oznámení. Svou frustraci na X vyjádřil třeba šéf obsahu Kyle Hilliard, který uvedl, že zpráva o rozpuštění redakce přišla v momentu, kdy už měli hotových zhruba 70 procent příštího čísla, které se navíc mělo pyšnit mimořádně skvělou obálkou. 

Navíc se ukázalo, že rozlučkový příspěvek na sociální sítě nepsal nikdo z redakce, a tak se v pondělí někdo rozhodl tenhle omyl napravit. „Náš 33letý odkaz si zaslouží upřímné rozloučení psané bývalým členem redakce Game Informeru. Konec našeho časopisu nám zlomil srdce, ale odcházíme s hrdostí a vědomím, že jsme do něj dali všechno. Jak říká náš šéfredaktor: Mějte se dobře. Hrajte dobře‘,“ napsal člen končící redakce a vzkaz doplnil o seznam svých nyní již bývalých kolegů a kolegyň.

Game Informer zdroj: Game Informer

Dobře míněné rozloučení ale na sociální síti X nevydrželo dlouho. Záhy po vydání zmizel nejen příspěvek, ale i celý účet Game Informeru.

Vedle toho se objevily i spekulace, že za původní oznámení o konci časopisu nejenže nepsal nikdo z redakce, ale možná za ním stála umělá inteligence. Herní novinář Jason Schreier pak dokonce požádal ChatGPT, aby mu podobný rozlučkový vzkaz zformulovala a vypíchnul, že má skutečně velmi podobnou strukturu jako oficiální vyjádření.

První číslo Game Informeru s ježkem Sonicem na obálce vyšlo v srpnu 1991, původním vydavatelem byla společnost FuncoLand. Herní obchod GameStop časopis koupil v roce 2000 a úzce ho provázal se svým věrnostním programem, čímž mu zařídil nevídaný náklad i čtenost.

Game Informer zdroj: Game Informer

Kolem roku 2011 pětitýdeník tiskl i osm milionů kusů jednoho čísla. S rozšiřováním internetu ale náklad začal postupně klesat a v posledních deseti letech se redakce přiklonila spíše k on-line obsahu – i webová verze Game Informeru ale podle všeho končí bez náhrady, zatímco poslední tištěné vydání s Dragon Age: The Veilguard na titulní straně nese pořadové číslo 367.

Smarty.cz

Nejnovější články