Nintendo opět popírá existenci Switche se 4K rozlišením. Svědectvím vývojářů navzdory
zdroj: Foto: Nintendo

Nintendo opět popírá existenci Switche se 4K rozlišením. Svědectvím vývojářů navzdory

30. 9. 2021 14:20 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Spekulace o silnější verzi Switche schopné zvládat rozlišení 4K se objevují v pravidelných intervalech, navzdory prohlášením Nintenda o tom, že nic takového momentálně není v plánu. Aktuální report má na svědomí magazín Bloomberg a tentokrát si vysloužil dokonce přímou reakci od japonského herního giganta.

Bloomberg ve své zprávě tvrdí, že hned 11 vývojářských studií dostalo devkity nové verze konzole, které mají k větší množství paměti pro debugování programů a portů umožňujících připojení k PC (pro potřeby vývojářů). Kromě toho se ale jejich vlastnosti neliší od těch, které budou mít zákazníci následně doma. Zatímco současný model Switche je schopen produkovat obraz v 1080p, nový má údajně zvládat rozlišení 4K.

Mezi zdroje Bloombergu patří mimo jiné i nejmenovaný zaměstnanec studia Zynga, ale jeho mluvčí Sarah Ross po zvěřejnění článku popřela, že by firma měla k dispozici vývojářskou verzi nového Switche. Samo Nintendo seznam otázek od Bloombergu označilo za plný nepřesností. Na Twitteru následně reagovalo prohlášením, že v současnosti nic podobného skutečně nechystá a jedinou v současnosti chystanou iterací je OLED verze Switche, která přinese větší a kvalitnější obrazovku a několik úprav docku. Výkon konzole ale zůstane stále stejný.

Je samozřejmě možné, že Nintendo přistoupilo k damage control komunikaci, protože spekulace o silnějším Switchi by mohly poškodit prodeje mírně inovované verze. Zároveň je třeba připomenout, že oznámení OLED Switche je v rozporu s předchozím tvrzením společnosti, že na letošní sezónu nechystá žádný nový hardware.

Vývojáři, kteří anonymně poskytli Bloombergu informace, se neodvažují spekulovat o potenciálním termínu vydání, předpokládají ale přelom let 2022 a 2023. Konkurenční konzole rozlišení 4K (byť s kompromisy) už nabízejí několik let a loňský launch nové generace opět o něco více rozevřel nůžky mezi PlayStationem, Xboxem a Switchem, což příliš nenahrává multiplatformnímu vývoji a některá studia v případě platformy od Nintenda přistupují k využívání cloudového streamování.

Podle dřívějších informací by měl 4K Switch obsahovat nový čip od Nvidie, ta ale situaci odmítla komentovat. Původně se očekávalo, že by právě OLED Switch měl nabídnout vyšší výkon, za kompromisní řešení dle zákulisních informací může koronavirová pandemie a nedostatek čipů. Je ale také možné, že Nintendo zkrátka nemá novou verzi zapotřebí díky stálému úspěchu více než čtyři roky starého hardwaru. Svou nabídku navíc loni obohatilo o menší verzi Lite bez odnímatelných ovladačů, kterou zároveň není možno připojit k televizi.

OLED Switch vychází 8. října za cenu kolem 9500 korun. 

Nejnovější články