Microsoft: Vydání her na jiné konzole budeme posuzovat jednotlivě
zdroj: Ars Technica

Microsoft: Vydání her na jiné konzole budeme posuzovat jednotlivě

21. 9. 2020 17:50 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Akvizice ZeniMaxu a Bethesdy Microsoftem je zcela bezprecedentní událostí, částka 7,5 miliardy dolarů zlomila v herním průmyslu rekordy a vy, kteří neplánujete pořízení nového Xboxu si teď možná lámete hlavu nad tím, jak to bude se slavnými značkami, které Bethesda drží. Zahrajete si příští The Elder Scrolls nebo Dooma i na PlayStationu?

Odpověď má magazín Bloomberg, který se na totéž zeptal osoby nejpovolanější, tedy šéfa herní divize Microsoftu Phila Spencera. Ten uvedl, že Microsoft rozhodně hodlá dostát aktuálně nastaveným smlouvám. Hry Deathloop a Ghostwire: Tokyo tak skutečně budou mít časovou exkluzivitu na PlayStationu.

Co se týče dalších her, které pod hlavičkou Microsoftu v Bethesdě a přidružených studiích vzniknou, ty mají vyjít na Xbox, PC a „další potenciální konzole, kde bude jejich vydání posuzováno případ od případu“.

Dá se tedy očekávat, že Microsoft nemá v plánu učinit z nově nabytých studií pouze stroje na exkluzivity, jakkoli by to firma patrně potřebovala. Na druhou stranu je ale určitě třeba počítat s tím, že ty nejvěhlasnější pecky si velmi pravděpodobně opravdu nechá jen pro sebe.

Nejnovější články