Factorio v reakci na inflaci zdražuje
zdroj: Wube Software

Factorio v reakci na inflaci zdražuje

23. 1. 2023 12:00 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

K netradiční cenové politice se rozhodlo přistoupit české studio Wube Software. Místo toho, aby svou výrobní strategii Factorio téměř sedm let po vydání zlevnil, rozhodl se k cenovce naopak pět dolarů přidat. Od 26. ledna tak noví zákazníci Factorio koupí za 35 dolarů (nebo ekvivalent v místní měně). Studio tím reaguje na inflaci a průběžnou devalvaci peněz od roku 2016, kdy hra vyšla na Steamu.

Zajímavá je i reakce komunity. Ta totiž na zvýšení ceny, byť nijak závažné, reaguje veskrze pozitivně. V komentářích twitterového příspěvku zaznívají slova podpory. Wube Software si podle nich i s přidanou pětidolarovkou pořád účtují za Factorio málo a klidně by mohli zdražit ještě více.

Pokud s koupí stále váháte a čekáte třeba na nějakou zajímavou slevu na Steamu, radil bych vám po výborném simulátoru automatizace skočit raději hned. Vývojář na stránce hry totiž deklaruje, že se v dohledné budoucnosti neplánují účastnit slevových akcí nebo přistoupit ke snižování ceny. Tím údajně respektuje hráče, kteří už do hry peníze investovali.

zdroj: Wube Software

Wube Software koncem roku naznačili, že pracují na dodatku. Vývojáři jsou zatím na konkrétní informace skoupí, protože prý neustále dochází ke změnám velkých částí hratelnosti. Hra českého studia vyšla koncem října také na Nintendo Switch.

Nejnovější články