Demo remaku Resident Evilu 4 je venku chvíli, ale už má hromadu modů
zdroj: Foto: se svolením Capcom / Resident Evil 4

Demo remaku Resident Evilu 4 je venku chvíli, ale už má hromadu modů

14. 3. 2023 14:00 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Fanoušky a fanynky hororových akcí jistě potěšilo vydání demoverze chystané předělávky čtvrtého Resident Evilu. Ta nabízí zhruba 20 minut hraní, které dávají jasnou představu o tom, jak remake bude vypadat a působit. Napínavou atmosféru rozhodně má, ale jestli ji potřebujete trochu rozbít, není problém. Modderská komunita na sebe nenechala dlouho čekat a už si můžete stáhnout hned několik modifikací, které vám nabídnou trochu alternativnější zážitek.

Je pro vás například nudné střílet z klasické pistole a řezat infikované vesničany dobře naostřeným nožem? Není problém! Stačí si stáhnout mod od uživatele s přezdívkou Stevebg23 a záhy do svých rukou můžete vzít střílecí banán a vyloženě nebezpečnou lžíci. V případě, že by se vám zamlouvalo něco realističtějšího, můžete pistoli vyměnit za SIG Sauer P226R.

Nejen dámy by také mohly ocenit Leona nahoře bez. Jakmile tenhle fešák s patkou shodí bundu, zjistíte, že pod ní skrývá pěkné poklady. Máte naopak s hlavním hrdinou trochu problém? Nevadí. Vyměňte ho za trochu obtloustlou pandu nebo za Danteho ze série Devil May Cry. A nebo mu dejte na hlavu pytel jednoho ze známých nepřátel.

Nicméně nejen těmito kosmetickými změnami je modderská scéna živa. Využít tak třeba můžete i několika modů, díky kterým si lze do sytosti užít segment ve vesnici odstraněním časovače, případně rozšířením možností, kam v něm je možné vkročit. K instalaci jednotlivých modifikací je většinou potřeba využít služeb Fluffy Mod Manageru a REFrameworku.

Pokud byste se ale chtěli naopak bát o něco více, můžete si demo díky modderovi s přezdívkou Praydog zahrát ve VR. Ve virtuální realitě ho rozchodil pouhou hodinu po vydání. Vtažení do zážitku ale přeci jen trochu komplikuje skutečnost, že hra v něm zůstává v režimu s kamerou z pohledu třetí osoby. Ale jako šidítko do doby, než Capcom vydá oficiální VR režim pro PSVR 2, určitě poslouží.

Zároveň rozhodně bude zajímavé sledovat, co komunita vytvoří v plné verzi remaku Resident Evil 4, který na PC, PlayStation 5, PlayStation 4 a Xbox Series X/S vychází už 24. března.

Nejnovější články