Autoři Dying Light pracují na fantasy v otevřeném světě
zdroj: Foto: Se svolením Techland

Autoři Dying Light pracují na fantasy v otevřeném světě

18. 3. 2023 8:00 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Další projekt polského studia Techland, které stojí za parkourovou zombie akcí Dying Light, bude fantasy v otevřeném světě. Studio na Twitteru odhalilo obrázek s konceptem, který přibližuje vizuální stylizaci a vertikálně členité prostředí chystaného projektu.

Uvidíme, nakolik se Techland dokáže oprostit od své zaběhnuté formule akrobatické střílečky, zveřejněný obrázek ale naznačuje, že se nejspíš opět můžeme těšit na parkourové prvky. Zející propasti a do nebes se tyčící města přímo vybízejí k nějakému tomu hbitému lezení a akrobatickému zdolávání překážek. Ostatně tomu napovídá i postava, šplhající po torzu vyvráceného stromu a poznámka o „kombinaci těch nejlepších aspektů, kterými je Techland proslulý.“ Doufejme jen, že se nedočkáme přehlídky chladných zbraní, které se rozbijí po pár úderech.

Roztříštěný měsíc a kombinace hned dvou biomů – pískovcových skal s vyprahlou pouští a bujné džungle s homolovitými kopci napovídá, že by prostředí mohlo být nápadité a variabilní. 

I po příběhové stránce bychom se mohli dočkat zajímavého posunu oproti dosavadní tvorbě. Polskému studiu se totiž vloni povedlo přetáhnout řadu zaměstnanců z CD Projektu, kteří dříve pracovali například na posledních dvou Zaklínačích a Cyberpunku 2077. Mezi zvučnými jmény je například šéfka scenáristů Karolina Stachyra, šéf vývoje otevřeného světa Bartosz Ochman nebo scenárista Arkadiusz Borowik.

Nejnovější články