Detroit: Become Human se stal nejprodávanější hrou studia Quantic Dream
zdroj: tisková zpráva

Detroit: Become Human se stal nejprodávanější hrou studia Quantic Dream

22. 7. 2021 11:41 | Bleskovky | autor: Šárka Tmějová |

Francouzské studio Quantic Dream se na svém Twitteru pochlubilo, že jeho interaktivní drama z roku 2018 prodalo přes 6 milionů kopií. Detroit: Become Human vyšel původně jako exkluzivita pro PlayStation 4, o rok později se ale objevil také na PC. Reálný počet hráčů může být ještě o něco vyšší, příběh androidské revoluce se totiž objevil v rámci předplatného PlayStation Plus.

Quantic Dream před několika lety rozvázal smlouvu o exkluzivitě se Sony a také se z vývojářského studia stal částečně vydavatelstvím. Co se plánů na další hry přímo z dílny Davida Cage a Guillauma de Fondaumiera týče, firma momentálně pracuje na tajném AAA projektu, na němž se kromě pařížského týmu podílí i nově otevíraná pobočka v kanadském Montrealu.

Studio momentálně ale také čelí žalobám kvůli toxické firemní kultuře, montrealský tým tak má disponovat specializovaným oddělením lidských zdrojů. Všichni manažeři také dostanou speciální školení ohledně obtěžování a poměry ve firmě budou každý rok kontrolovat nezávislí auditoři. 

Nejnovější články