zavřít

Gravel láká řidiče na exotické lokace, drsné off-roady a arkádové závodění

PlayStation 4 PC Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Závodní specialisté ze studia Milestone zodpovědní třeba za sérii Ride, Sébastien Loeb Rally Evo nebo Valentino Rossi: The Game sjeli z vytyčené cesty a vydávají se do neznámé divočiny. V chystané závodní hře Gravel poprvé použijí Unreal Engine 4 a celou kampaň strukturují jako televizní show, ale to je ještě to nejmenší. Klíčová je informace, že v těchhle závodech nabušených off-roadů nebude hlavním tahákem realistické zpracování, ale „zábava.“

„Přístupná fyzika, kterou si může užít kdokoli.“ Pfff. Fyzika je fyzika, hergot! No, tohle překrucování přírodních zákonů se nejspíš promítne v délce a výšce skoků v aréně nebo efektivitě stylového driftování mezi písečnými dunami. Gravel vás zavede na nejrůznější podivuhodná místa, od pouští a lesů až po zasněžené hory, a tím pádem je nejspíš jedině dobře, že půjde o arkádu a nikoli o přísnou simulaci. Představa, že na svůj mohutný Jeep dvě hodiny navlékáte sněhové řetězy nebo že vám písek zaneřádil motor a vy teď někde na Sahaře zemřete žízní, asi úplně nezapadá do obecně přijímaných definic zábavy.

Ve hře vás čekají celkem čtyři dost odlišné disciplíny. První z nich, Wild Rush, vás plácne do exotické lokace, v níž se tvrdě poperete o vítězství. To Cross Country je mnohem uvolněnější, s obrovskými mapami, jež můžete prozkoumávat, co hrdlo ráčí. Speed Cross prezentuje skutečně existující dráhy, na nichž si to můžete rozdat poněkud civilizovaněji, než někde v Pacifiku nebo na Aljašce. A nakonec je tu Stadium Circuit, v němž se ocitnete v aréně se spoustou skokánků. Časem prý budou představeny i další módy jak pro singleplayer, tak pro hru více hráčů.

Gravel vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One v létě letošního roku.

Tagy: arena Závodní multiplayer off-road

Zdroje: AllGamesDelta

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.