Česká Mafia nejdříve ve středu a další novinky
zdroj: Archiv
Téma

Česká Mafia nejdříve ve středu a další novinky

16. 9. 2002 20:00 | autor: Redakce Games.cz |

Protože se (nejen) nás všichni neustále ptají, kdy vyjde česká verze Mafie, musíme začít naší dnešní tématickou novinku právě touto informací.

Mafia: The City of Lost Heaven zdroj: Archiv Takže pozor, Mafia CZ vychází nejdříve ve středu 18.září za cenu 999 Kč a nejsnáze se k ní dostanete v obchodech JRC. Jestli má vůbec koupě smysl, si můžete přečíst v naší recenzi z pátku.

V souvislosti s uvedením hry na český trh pořádají Illusion Softworks zítra večer ve Staré kanalizační čistírně (opravdu :) v Praze velkou Launch party pro novináře, ze které vám pravděpodobně přineseme v následujících dnech reportáž. Finanční náklady na tento večírek a hlavně na reklamní kampaň (billboardy, lavičky atd.) dosáhly výše 3 000 000 Kč, což se přeci jen v našich poměrech příliš často nevidí.

Po zakoupení hry se vám jistě bude hodit také první český návod (úvodní díl), jehož druhá část vyšla dnes a ta závěrečná je připravena na konec týdne. Těšit se můžete v budoucnu také na přídavek k návodu, který se bude týkat speciálního módu Extrémní jízda a různých vychytávek ve hře, o které jste - soudě dle příspěvků v – projevili velký zájem.

Obrázek zdroj: Archiv Pokud vám nedělá obtíže angličtina, rozhodně si nenechte ujít dnešní rozhovor s designérem Mafie Danem Vávrou na jednom holandském serveru. Dozvíte se zde, proč byl vlastně projekt tolik zpožděn, co vedlo Illusiony k tvorbě vlastního engine namísto licencování některého ze stávajících, nebo proč do hry nezvolili klasičtější first-person view (pohled z třetího pohledu má hráče více vtáhnout do děje, více připomíná film). Zajímavé jsou také srovnání Mafie a GTA3, důvody proč se Mafia odehrává právě ve třicátých letech nebo způsob, jakým v IS dávali dohromady podobu města Lost Heaven. Nechybí samozřejmě ani klasická otázka ohledně multiplayeru nebo pokus o zjištění něco více o Hidden & Dangerous 2 (bohužel se autorům nezdařil).

A ještě jedna informace pro podvodníčky: na této německé stránce se před okamžikem objevila další uložená pozice, která zpřístupní všechny herní módy a tratě v Mafii.

zdroj: Gamigo.de, Gamers.nl, JRC a vlastní zpráva

kate

Nejnovější články