
Předváděčka hry začala s prvním levelem, v němž hl. hrdina Sam společně se svým týmem prochází chodbami na vesmírné stanici. Protože se to tu jen hemží nepřátelskými ruskými roboty, k akci dojde okamžitě - a v interiérech zase vynikne propracovaný krycí systém.



Ten mimochodem ozvlášťnují i detaily inspirované japonskými akčními filmy, třeba že když se Sam schová za roh a zrovna nemá co na práci, zapálí si cigaretu a jednou šlukne, než se zase pustí zpět do hry. (Že by inspirace Solid Snakem?)
Veškeré bojové sekvence ve hře budou probíhat v rychlém tempu a klíčem k jejich ovládnutí má být co nejrychlejší pohyb kolem protivníků, uskakování do stran a kontrolování prostoru. Vhod přijdou i schopnosti Samova obleku, např. když se zapnutým Boostem hrdina nabere rychlost a skopne nepřátelského robota k zemi. Aby to ale celé nebylo příliš jednotvárné, čas od času se přecejenom budete muset schovávat a nabírat síly.
Na konci předváděčky došlo také na souboj s obrovitým pavoukovitým bossem, který měl po stranách přimontované kulomety a když jste mu ubrali půlku zdraví, změnil podobu do tvaru obyčejného člověka. V samotném závěru bitky se Sam nepříteli dostal na kobylku, přiblížil se mu až na dotek a v následné minihře musel v bezprostřední blízkosti uhýbat vystřeleným raketám. Jakmile si byl hrdina jistý tím, že ho další střela netrefí, mohl se pokusit ji zachytit a obrátit přímo proti robotovi.
Vanquish vyjde v zimě 2010 pro Xbox 360 a PlayStation 3 - více v našem zpravodajství:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Jetpack a proměnlivé zbraně z Vanquish [8.3.2010 10:10 - levis]
zdroj: IGN