zavřít

Cestovatel z pouště v Prince of Persia.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V písečné bouři přijde o osla a dostane za úkol zachránit svět po boku hrdinky s tváří Natalie Portman. NOVÉ ARTWORKY

Sice jsme si na něj zvykli jako na Perského prince, ale na začátku svého nejnovějšího dobrodružství nebude víc než jen potulným cestovatelem, kterému v písečné bouři uteče osel a zanechá tak svého pána jisté smrti. Namísto toho však poutník dorazí do oázy přímo s rajskou zahradou a Stromem života (vzhledem k tomu, že celé místo se má jmenovat přímo Eden, lze v tomto případě mluvit o tradici mýtu hebrejského a nikoliv arabského).


Zde hrdina zažije to, o čem padla zmínka již v preview, tedy vypuštění zlého boha Ahrimana na svobodu. Zdi oázy jej sice dovedou pojmout zase zpět, ale k tomu budete muset vašeho nového úhlavního nepřítele prvně chytit. Na to překvapivě nebudete sami, protože velkou část hry bude po vašem boku stát krásná Elika, která dle mínění fanoušků až nápadně připomíná herečku Natalie Portman (viz dřívější video s kreslením postavy).

Ahriman se však brzy dozví, že po něm pasete, a pomocí onoho černého slizu (viz homepage) se vás každou chvíli pokusí dostat. Jednou na sebe sliz vezme podobu nepřítele, jindy se přetvoří v některou z četných pastí nebo se vás pokusí chňapnout zpoza rohu.

Z dalších novinek se potvrdilo, že rajská oáza bude sloužit coby váš domovský hub, odkud se pokaždé vypravíte za novým dobrodružstvím. Pořadí, v němž herní svět oběhnete, bude čistě na vás, ale ovlivní další průběh: např. po zabití jednoho z bossů se sliz rozleze na všechny neuzdravené části světa. Pokud se za tímto padouchem tedy vydáte hned zpočátku, budete mít zbytek hry o to těžší.


Mluví se o vyvýšených bodech s výhledem na herní svět (vzpomínáte na Eagle Eye vyhlídky z Assassin's Creed?) a stejně tak vývojáři potvrdili, že princ bude mít u sebe celou hru jedině meč, který nepůjde nijak vylepšit. Konečně se také budete muset obejít bez interface, protože ve hře nenajdete žádnou minimapku ani ukazatel zdraví. Má to představovat návrat k stejnojmenné legendární arkádě, kde princ podobně snesl jen několik seků mečem.

Prince of Persia (nejspíš s podtitulem Prodigy) vyjde koncem roku pro PC, X360 i PS3 a nebude chybět na nadcházejících UbiDays '08, kde ve středu dojde na plnohodnotné představení právě hrdinovy společnice Eliky - více v preview a předešlém zpravodajství:

Prince of Persia Prodigy screenshoty  [22.5.2008 00:00 - levis]
Trojice artworků z Prince of Persia Prodigy  [19.5.2008 12:12 - levis]
Běhání po stěnách v novém Prince of Persia Prodigy  [5.5.2008 09:09 - levis]
Oznámení nového Prince of Persia Prodigy  [28.4.2008 20:20 - levis]
Spekulace o Prince of Persia Prodigy  [9.10.2007 16:16 - jd]
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.