zavřít

Americký fotbal na milion způsobů v BackBreaker

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Realistický simulátor nabídne nevšední zážitek díky enginu Euphoria, který znáte z GTA IV. + VIDEO

I přes rostoucí zájem i domácí soutěže se u nás americký fotbal nikdy neprosadil tak jako lední hokej či jiné sporty, a kdykoliv o něm padne zmínka, hned někdo připomene, že jde o sport primitivní či brutální. Přesto i skeptikům doporučujeme věnovat pozornost následujícím řádkům, protože BackBreaker bude víc než jen další herní adaptací amerického fotbalu. Především jde o dílko vývojářů z NaturalMotion, kteří v něm hodlají plně uplatnit svůj mocný engine Euphoria (znáte z technologických videí, Grand Theft Auto IV nebo Force Unleashed).


Jak může taková technologie fungovat v praxi názorně předvádí první záběry přímo z hraní nazvané Tackle Alley. Princip je jednoduchý: stojíte na jedné straně hřiště, musíte přeběhnout až k protivníkově čáře a nenechat se srazit nabíhajícími nepřáteli. Efektní kamera posazená za zády hráče nejen, že nabízí na můj vkus maximálně realistický dojem z běhu, ale také vám nechává dost prostoru pro vyhýbání se protivníkům či jejich nadbíháním. Jistě netřeba připomínat, že díky enginu bude každý skok protihráče včetně jeho dopadu úplně jiný. Ostatně, podívejte se sami:


BackBreaker - Tackle Alley záběry z hraní

Další předností hry oproti konkurenci v žánru mají být interaktivní davy fanoušků, které jsou dle vývojářů neprávem opomíjeny, kdežto ve skutečnosti mají na atmosféru utkání ohromný vliv. Těžko však nechat konzole renderovat 90 000 panáčků jednoho po druhém: proto autoři vytvořili několik typů diváků, které engine rovnoměrně rozmístí po celém stadionu a opticky tak vytvoří dojem pestrobarevného a opravdického hlediště. A nejen to: každé postavičce připadne jedna z hromadně renderovaných akcí (pojídání párku, pitá piva, skandování, bučení atd).

K tomu si domyslete využití pokročilých grafických efektů (především pronikavé světlo z reflektorů nebo motion blur) a získáte hrubou představu o tom, jak bude hra vypadat v praxi. Že by první americký fotbal, který ke sportu přitáhne i zavilé odpůrce?

BackBreaker vyjde koncem roku pro X360/PS3 - více na homepage.
zdroj: GT

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.