Korejská policie během razie zabavila podklady k vývoji Dark and Darker
zdroj: Foto: Se svolením Ironmace

Korejská policie během razie zabavila podklady k vývoji Dark and Darker

9. 3. 2023 16:00 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Dramatické úterý zažili zaměstnanci jihokorejského studia Ironmace. Do jejich kanceláří totiž vtrhla policejní razie a zabavila podklady k vývoji chystané hry Dark and Darker. Informovala o tom jihokorejská zpravodajská agentura Yonhap. Vývojář online dungeon crawleru je totiž podezřelý z toho, že při vývoji hry používá assety a kód ze zrušeného projektu, za kterým stojí vydavatelský gigant Nexon.

Právní spor mezi vydavatelským domem a studiem se táhne už od roku 2021. Tehdejší zaměstnanec Nexonu, který pracoval na hře s kódovým označením Project P3, totiž údajně z firmy vynesl část zdrojového kódu, za což byl následně propuštěn. Několik měsíců na to posléze vzniklo studio Ironmace, které založil onen propuštěný zaměstnanec společně s několika dalšími bývalými kolegy z Nexonu. Společně začali pracovat na Dark and Darker, která se podle svědectví vydavatele nápadně podobá zrušenému projektu jejich dřívějšího zaměstnavatele.

Policejní zátah a následné vyšetřování má na popud prokuratury okrsku Suwon prověřit, jestli data k vývoji Dark and Darker skutečně pocházejí z uniklých zdrojových materiálů. Vývojáři si ale s ledovým klidem stojí za tím, že veškerá jejich práce je originální. „Nemusíte mít obavy z kauzy kolem Nexonu. Většina informací, které vidíte na internetu, není přesná. Vývoj ohrožený není, nemusíte mít obavy,“ uvádí studio Ironmace na svém Twitteru.

Nejnovější články