zavřít

Česká adventura Memento Mori 2 konečně vychází na Steamu s CZ titulky

Windows

- Datum vydání autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Zhruba dva roky po vydání Memento Mori 2 v Německu a pouze v německé verzi vychází česká adventura od Centauri na Steamu s anglickým a německým dabingem, ale hlavně s anglickými a českými titulky. Memento Mori 2 se fanouškům prvního dílu odemkne na Steamu 13. května za 20 Eur, ale kdo chce ušetřit, může si hru koupit už nyní s dvacetiprocentní slevou za 16 Eur.

Memento Mori 2 navazuje na události z prvního dílu (vyšel v roce 2008), ve kterém inspektorka Lara a zloděj obrazů Max společnými silami porazili v dramatickém finále Anděla smrti. Jak praví tisková zpráva, zdánlivě nic nestojí neobvyklému páru v cestě za štěstím, ale kdyby tomu tak mělo opravdu být, žádné pokračování by nevzniklo.

Na rozdíl od prvního dílu se Memento Mori 2 snaží (soudě dle preview verze úspěšně) svým zpracování a zejména kamerou o filmovější pojetí detektivního dobrodružství, což dokládají i obrázky okolo.

I přes dvouletou pauzu od vydání původní verze stále moderní pojetí v sobě ale ukrývá klasickou adventuru se vším všudy včetně rozhovorů a hádanek, které budete tentokrát řešit v roli tří postav. K Laře a Maxovi se přidává agentka FBI Keira.

Příjemné je zařazení bodovaných nepovinných úkolů, ale též možnost přistupovat k řešení některých problémů několika způsoby, což ovlivní z jaké perspektivy budete sledovat zakončení hry. Přes všechny novinky je ale Memento Mori 2 stále detektivní thriller s nadpřirozenými prvky, který sází na spíše logické pojetí úkolů (obtížnost tedy není extra vysoká), a nebojí se hráče zatáhnout do řady lokací po celém světě včetně Jižní Afriky, Finska nebo USA.

Recenzi Memento Mori 2 se vám na Games pokusíme nabídnout ještě před vydáním, ke spuštění a bezproblémovému hraní hry by vám mělo stačit PC s 1GB RAM, Core 2 Duo procesorem a grafickou kartou s 256 VRAM.

Podrobné informace o Memento Mori 2 nastudujte z našeho rozhovoru s Karlem Matějkou, který už sice v Centauri nepracuje, ale na hře se podílel jako spoluautor scénáře, grafik nebo designér. Rozhovor pochází z roku 2011, ale informace v něm uvedené stále platí. Jen tehdy ještě tvůrci z Centauri netušili, jak dlouho jim potrvá a jak obtížné bude zařídit vydání hry mimo Německo. Ale o tom si s nimi snad ještě popovídáme v některém z dalších podcastů.

Tagy: adventura česká hra

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.