zavřít

Pohrobek onlineovky EverQuest Next s názvem Landmark v únoru definitivně skončí

PlayStation 4 PC

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

MMO, které vzešlo z popela jiné onlineovky, již brzy samo lehne popelem. Fantasy onlineovka Landmark, která za svou krátkou existenci vděčí zrušení EverQuest Next, zavře krám už příští měsíc. Hra, která vznikla z rozsáhlého voxelového editoru, se při tom dostala na trh teprve loni v červnu a svůj život tak končí po zhruba sedmi měsících samostatné existence. Zavření serverů oznámili vývojáři na webu hry a prozatím také vyloučili možný prodej hry jinému studiu či její přenechání fanouškům.

Všechna data i zdrojové kódy zůstanou i nadále u Daybreak Game Company s tím, že tvůrci nemají v plánu ani autorizaci jakéhokoliv fanouškovského serveru či emulátoru. Landmark tak jednoduše definitivně končí, a byť je to v oficiálním prohlášení bez udání důvodu, alespoň se tvůrci snaží nestrkat hlavu do písku.

Na webu vysvětlují, že majitelé měny Daybreak Cash ji mohou utratit v jiných PC titulech z jejich stáje, a pokud máte ohledně zavření hry jakékoliv dotazy, máte se obrátit na příslušnou stránku na webu hry. V současné době už Landmark nenajdete ani na Steamu a nemůžete si koupit či prodat ani žádný předmět z Player Studio v Landmark Marketplace.

Zavření serverů je naplánováno na 22. února na jednu hodinu ráno našeho času s tím, že krátce poté se zavřou i všechny účty na sociálních sítích s hrou spojené, včetně webových stránek. Pro Landmark a její vývojáře je to obzvláště hořký konec právě vzhledem ke zmíněnému konci EverQuest Next, ze kterého hra vzešla - vlastně se i chvíli jmenovala EverQuest Next: Landmark.

Landmark ale nebyl jediným projektem studia Daybreak Game Company. Se survival akcí H1Z1 se jim podařila trefa do černého, kdy si hra svoji komunitu našla, a tak ji má smysl vyvíjet i nadále. To bohužel o Landmark říct nejde, byť se kolem ní jistá komunita vytvořila. Základní princip Landmark a svého času i EverQuest Next, totiž nebyl nezajímavý – právě pomocí nástroje Landmark měla sama komunita spoluvytvářet herní svět.

Jenže z EverQuest Next se podle vývojářů vyklubala nezábavná hra, zatímco v Landmark viděli tak velký potenciál, že se z pouhého „nástroje“ stala samostatná hra. Která ale běžela pouhých sedm měsíců a za pár týdnů skončí...

Tagy: fantasy mmorpg mmo

Zdroje: landmarkthegame.com

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.