Z pohledu středoevropana se tato informace může jevit jako kuriózní, pro Japonsko je však důležitá, přestože oficiálně severokorejský režim neschvaluje. Napětí mezi Severní Koreou a Japonskem by se dalo dlouhodobě krájet. Kim Čong-ilův nejstarší syn, Kim Čong-nam, žije v současné době v Japonsku, kam se uchýlil do exilu poté, co se několikrát v minulosti střetl se svým otcem a byl de facto vyloučen ze seznamu možných kandidátů na dalšího vůdce Severní Koreje. Pro severokorejský a "spřátelený" čínský režim byl navíc Kim Čong-nam dlouho zdrojem potíží a trapasů kvůli svému dlouhotrvajícímu pobytu mimo Severní Koreu, poskytování rozhovorů pro západní média a časté výlety za dospěláckou zábavou, hlavně do Japonska.
Existuje samozřejmě i celá řada dalších důvodů, proč jakákoli zmínka o Severní Koreji a prominentních figurách tohoto státu musela z Japonské verze pryč. V médiích se hovoří o únosech japonských žen severokorejskými komandy a častých incidentech na moři. Ve hře samotné navíc Severní Korea pohltí Japonsko, které se stane součástí „Velké korejské republiky“, jež následně napadne Spojené Státy.
V Evropě hra nijak upravována nebude, ale rozhodně je zajímavé se zamyslet nad tím, jaké okolnosti by k tomu mohly vést. Třeba hra, ve které by Rusko s obnoveným totalitním režimem napadlo a obsadilo Polsko, by asi ani v jedné z těchto zemí jen tak neprošla. Obzvlášť ne po tragické letecké havárii u Smolenska v minulém roce, jejíž vyšetřování neprobíhá úplně hladce.
Homefront vyjde pro PC, PS3 a X360 11. března, PC verze bude v ČR opatřena lokalizací. Naše dojmy ze hry vám nabídneme v průběhu příštího týdne.