Jednou ze zásadních novinek je plánovaná podpora videí natočených v 48 a 60 fps (snímcích za sekundu). Jde o funkci jasně cílenou na letsplayery, kteří sice mohou hru v 60 fps natočit, ale hlavně ji tak budou moci prezentovat i svým divákům. Kdy k tomu dojde? Až v následujících měsících, ale už nyní jsou k nahlédnutí tři videa v 60 fps a dvě z nich jsou herní. Jedno ukazuje Titanfall, druhé Battlefield: Hardline. Když si kterékoli ze dvou videí zapnete v nejvyšším dostupném rozlišení přes celou obrazovku, je 60 fps setsakra znát. Rychlost a plynulost je vidět na první pohled, hlavně u frenetického Titanfallu.
Další příjemnou novinkou na YouTube je tzv. Fan Funding. Kickstarter, IndieGogo a podobné služby dokázaly, že stačí mít zajímavý nápad a peníze se hned sypou. Proč to tedy nezavést i na YouTube a nemít možnost podpořit svého oblíbeného youtubera? Na YouTube se tak objeví možnost kdykoliv svůj oblíbený kanál podpořit, klidně bez jakéhokoliv důvodu nebo bez výběru "odměny" jako na Kickstarteru.
Titanfall v 60fps. Nádhera!
Jednoduše budete chtít někomu poslat na účet třeba 20 dolarů, kliknete na příslušné tlačítko a pošlete danému kanálu příspěvek. Brzy bude tuto funkci několik vybraných účtů testovat a až poté se spustí pro všechny. Je to určitě další příjemný způsob jak nespoléhat jen na reklamy a získat od fanoušků nějakou tu kačku navíc. A fanoušci zase mají možnost svého oblíbence podpořit, pokud budou chtít.
Třetí novinka také bodne herní komunitě. Jde o možnost nahrávat fanouškovské titulky - sami určitě dobře víte, že automatické přepisy a překlady nejsou ještě ani zdaleka dokonalé a spíše je výjimka, když z toho jde pochopit smysl věty.
Herní fanoušci jsou přitom známí svojí aktivitou kolem překládání videí a ostatně i překládání her a to nejen u nás. Nově tak budou mít fanoušci možnost přidat titulky ve svém jazyce. Několik vybraných kanálů už tuto funkci pro testování nabízí, další budou přibývat.
Trailer na Battlefield: Hardline, taktéž v 60fps.
Zbývající novinky jsou spíše drobnosti - například audio knihovna rozšířená o volně použitelné zvukové efekty, možnost klikatelného tagování jiných kanálů v popisku videa, lepší anotace ve formě propracovanějších a hezčích info karet, které budou fungovat na všech zařízeních, jak YouTube oznamuje na svém Creators blogu.