zavřít

Chystá se seriál o historii Doomu produkovaný bratry Francovými

Windows Xbox 360 SNES

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Spisovatel David Kushner vydal 6. května 2003 knihu Masters of Doom pojednávající o vzniku dodnes přeslavné, populární a hlavně stále vycházející střílečky, jejíž název stojí ve jméně knihy. Pokud jste ji nečetli, dostanete možnost zhlédnout její obsah v seriálové adaptaci. Snad to bude lepší než filmové adaptace Doomu...

Ještě tedy není nic vyloženě slíbené. Americká společnost USA Network si totiž objednala zatím pouze pilotní díl, na jehož základě se rozhodne o budoucnosti seriálu. Avšak v případě úspěchu se rovnou počítá s antologií, jejíž jednotlivé série by se věnovaly klíčovým historickým momentům videoher.

Pilot vzniká ve spolupráci s Ramona Films, společností patřící bratrům Jamesovi a Daveovi Francovým, kteří zároveň poslouží jako výkonní producenti.

Možná ještě zajímavější je role spisovatele Toma Bissella, který se postará o scénář a s hrami má nemalé zkušenosti. V minulosti se jako vedoucí scenárista podílel na Gears of War 4, vypomáhal u posledních dvou dílů série Uncharted, v portfoliu má i The Vanishing of Ethan Carter a Batman: Arkham Origins. Zároveň nepůjde o jeho první spolupráci s Francovými, kteří se postarali o filmovou adaptaci jeho knihy The Disaster Artist.

Od seriálu, tedy alespoň jeho první série (a prozatím jen prvního dílu), očekávejte příběh Johna Romera a Johna Carmacka, kteří společně stvořili prvního Dooma. Mělo by dojít na byznysovou stránku, dopad jejich výtvoru na popkulturu, ale i nevyhnutelné emoce. Tvůrci Doomu se na seriálu nijak nepodílejí.

Tagy: DOOM (série) peklo horor FPS

Zdroje: Variety,WCCFtech

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.