zavřít

Herní horor Blair Witch ukazuje záběry z hraní s pejskem

Windows Xbox One Xbox One X

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Nemuseli jsme v redakci narychlo shánět přehrávač VHS, abychom si nové záběry z Blair Witch mohli vychutnat, zamířili jsme pro ně jenom na web časopisu Game Informer. Herní verze kultovní klasiky pochází z dílny hororových veteránů Bloober Team, autorů série Layers of Fear nebo Observer. V legendárním prokletém lese v ní coby bývalý policista pátráte po zmizelém chlapci.

Společnost vám v houštinách Black Hills bude dělat především věrný pes Bullet. Jeho představení se koneckonců věnuje i většina videa – interagovat s ním můžete skrz kolečko možností, kde samozřejmě nemůže chybět hlazení. Dokáže ale být užitečný i jinak, štěkáním vás upozorní na nebezpečí nebo důležité předměty, díky své velikosti se dostane i na nepřístupná místa a pomůže vám s řešením některých hádanek.

Na rozdíl od předchozích her od Bloober Teamu, kde jste se museli jen schovávat a utíkat, tentokrát dojde i na souboje. Podivné větvičkové bytosti kontrolované hlavním duchem lesa se hrdinu snaží obestoupit a vyškrábat mu oči. S Bulletovým štěkáním si přitom moc hlavu nelámou. Ellis je minimálně v této fázi může zapudit pomocí světla z nezbytné baterky.

Aby zůstala zachovaná návaznost na předlohu, nosí u sebe taky kameru kvůli dokumentaci a vysílačku. Prostřednictvím ní můžete komunikovat se zbytkem rojnice pátrající po ztraceném klukovi, blairwitchský přízrak se už ale naučil narušovat rádiový signál a může vám motat hlavu ještě tímhle způsobem. Nevěřte tedy všemu, co slyšíte v rádiu!

Výprava do hustých lesů u Černých hor v Blair Witch už přitom takřka buší na dveře. Horor na motivy prvního mainstreamového found-footage filmu vychází 30. srpna pro PC a Xbox One.

Tagy: horor psychologický

Zdroje: Game Informer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.