zavřít

Dvě závěrečné epizody Shovel Knighta vyjdou ještě letos

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 3DS MAC VITA Wii U Xbox One Linux PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Projekt tak ambiciózní, že se rozpadl na pět samostatných kousků. Tři z nich jsou obsažené v jednom balíčku nazvaném Shovel Knight: Treasure Trove, zbylé dva dorazí krátce před Vánoci jako update, ale budou prodávané i samostatně. Čeká vás King of Cards a Showdown.

Shovel Knight: King of Cards

Poslední klasické rytířské dobrodružství v rámci Shovel Knighta z vás udělá King Knighta, kterého nezajímá nějaká lopata, ale vystačí si se svými obřími nárameníky, kterými srazí zemi kohokoliv, kdo se mu odváží postavit do cesty. A kdyby to náhodou nestačilo, vrtulový výskok se postará o zbytek.

King of Cards není žádný drobek. Probojujete se skrz čtyři nové světy s víc než 30 úrovněmi s cílem sesadit tři krále, kteří vládnou zdejšímu kraji. A jak už název napovídá, objeví se kartičky, s jejichž pomocí se zde řeší některé souboje. Shovel Knight: King of Cards vyjde 10. prosince.

Shovel Knight Showdown

Shovel Knight Showdown je docela jiná hra. Jde totiž převážně o multiplayerovou rubanici, která může jedině překvapit. Čtyři hráči se porvou mezi sebou v rolích známých tváří, mezi kterými nechybí klasický Shovel Knight, Shield Knight, Black Knight, The Enchantress a další postavy, kterých je celkem 16.

Pro každou z nich je připravený i příběhový mód, ve kterém daný hrdina čelí vybraným nepřátelům, bossům, dá si nějakou tu minihru a snad se dostane na konec své cesty. Nechybí duely hráčů a kooperace proti AI. Shovel Knight Showdown vyjde rovněž 10. prosince.

To ostatní

V ten samý den vyjde i fyzická verze kolekce Shovel Knight: Treasure Trove, ale nikoliv na PlayStationu 4, kde došlo ke komplikacím ve výrobě, a tedy i odkladu na začátek příštího roku. A pokud vás náhodou zajímají figurky Amiibo, tak i ty dorazí na trh 10. prosince.

A do čeho se studio Yacht Club Games pustí teď, když má dokončeného Shovel Knighta? Už pilně pracují na hře Shovel Knight Dig, ve které se vrátí ke slovu modrý rytíř s lopatou a konečně ji použije k tomu, k čemu je skutečně určena – ke kopání. Ale vydání je ještě daleko.

Tagy: akční retro RPG plošinovka 2D pixel art

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.