zavřít

GRID má v rukávu zajímavé mechanismy spojené s umělou inteligencí protivníků

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X Stadia

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hned po létě jsme se měli vrátit na závodní tratě oblíbené série GRID s jejím čtvrtým dílem moderně nazvaným prostě GRID. Ale v Codemasters potřebují trochu víc času na dokončení hry, takže se vydání posunulo z 13. září na 11. října. Malá daň za to, že hra (snad) bude o to lepší. Odklad kompenzuje novým trailerem a zajímavými informacemi o AI.

První trailer se záběry z hraní prezentuje šíři GRIDu – jsou zde závody v ulicích velkoměst, na skutečných i vymyšlených okruzích, po tratích se prohání americké muscle káry, evropské supersporty, cestovní vozy, ale i speciály podobné Nascaru.

Codemasters zároveň rozjeli heslo #LikeNoOther, které vysvětlují na svém blogu. GRID má vnést čerstvý vítr do závodních her pomocí jakýchsi příběhů, které si na trati tvoříte. Chce toho docílit zjevně pomocí umělé inteligence vašich protivníků.

„Stovky AI osobností s vlastními přednostmi, slabostmi, schopnostmi a spouštěči jsou připravené postavit se na start závodu a rozpoutat drama.“ Volně přeloženo, každý počítačem řízený závodník bude mít vlastní hlavu a jistý vztah k vám.

Zpočátku s vámi například nemusí mít vůbec žádný problém, ale stačí, abyste si vyměnili laky, a stanete se pro něj nepřítelem, kterému už jen tak něco nepromine. Naštěstí máte k ruce týmové kolegy, které můžete zavolat na pomoc a přikázat jim, aby útočili, nebo spíš bránili. Na váš rozkaz ale zareagují podle svého uvážení, protože i oni mají nějakou osobnost.

Na papíře to může znít zajímavě, ale jsem hodně zvědavý, jak to bude fungovat v praxi a jestli skutečně budete ze závodů odcházet s docela jiným zážitkem/příběhem.

GRIDu prý nebude chybět nastavení obtížnosti na míru, nemusíte se obávat grindu, nikdo vás nebude držet v jedné závodní třídě příliš dlouho a multiplayer zase slibuje systém úrovní a prestiže. Tak snad se to vše podaří naplnit.

Tagy: auta Závodní herní série

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.