zavřít

PC verzi Deus Ex: Human Revolution nedělá Eidos Montreal

PC PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pokud jste oddaní fandové herního byznysu, jistě vám není jméno Nixxes Software zcela neznámé. Tohle holandské studio dlouhodobě spolupracuje s Eidos Montreal na tvorbě multiplatformních titulů. Je to partnerství dlouhodobé, vždyť prvním výsledkem byla Dreamcast verze Legacy of Kain: Soul Reaver. Ruce měli Nixxes ve dvou Tomb Raiderech (Underworld, Guradian of Light), zcela na starosti dostali PC port Kane and Lynch 2 a teď se ukázalo, že jim byla svěřena i PC verze třetího Deus Exu, jak potvrdil Jean-François Dugas, který za celý Deux Ex: Human Revolution zodpovídá.


Je paradoxní, že část publika na tuto zprávu hned reagovala s obavami, přičemž by dvojitý systém „kontroly“ měl PC verzi jen prospět. Potvrzuje to i Dugas: „Všechny změny designu byly udělány v Montrealu a teprve pak poslány Nixxes. Kontrolujeme všechny buildy. Říkáme co je a co není špatně. Je to prostě normální proces, jen nejsme všichni ve stejné kanceláři. Ale za hrou je pořád stejný tvůrčí tým“.  Takže až budete toto akční RPG hrát, vězte, že v něm nemá prsty jen Eidos Montreal, tedy v případě PC verze.

Proč vůbec na Nixxes přichází řada? Jednoduše nemá Eidos v Montrealu dostatek lidí na to, aby zvládal vývoj pro všechny tři platformy a místo strukturálně složitějšího outsourcingu raději volí cestu spolupráce s osvědčenými kolegy. A aby byli PC hráči ještě klidnější, Dugas dodal, že on bude hru hrát jen na PC. Vyjít by měla 26. srpna na PS3, X360 a PC.

Tagy: byznys sci-fi RPG

Zdroje: Shacknews

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.