zavřít

Ve strategii Mythic Battles: Pantheon svedou bitvu bohové starověkého Řecka

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Studio Monolith se před pár lety proslavilo megaúspěšnou kickstarterovou kampaní, která dala vzniknout skvělé deskovce Conan. Na tento úspěch navázala ještě spousta dalších kampaní, jmenovitě Batman: Gotham City Chronicles a nejčerstvější zářez v podobě Claustrophobia 1643. Nás teď ale zajímá druhá hra studia, Mythic Battles: Pantheon, která se chystá v digitální podobě.

Mythic Battles: Pantheon – The Videogame kopíruje svou stolní předlohu, nicméně „port“ nevzniká v kancelářích Monolithu, ale ve studiu Sanuk Games. To v herním odvětví působí už opravdu dlouho a má na kontě převážně osvědčené arkádové tituly jako Mahjong a Solitaire, přičemž jejich nejnovější hrou je špatně hodnocený Pro Fishing Simulator (celé portfolio naleznete zde).

Tahová strategie Mythic Battles: Pantheon přitom nemusí být takovou výzvou, když už je celá hra vlastně hotová. Úkolem Sanuku je jen vytvořit grafiku s animacemi a postarat se o scénáře pro jednoho hráče a funkční multiplayer.

Mythic Battles: Pantheon je ryze kompetitivní hra pro 2–4 hráče (s možností singleplayeru), kteří se utkají buď všichni proti všem, nebo v týmech po dvou. Každému hráči je před bitvou dáno do vínku několik bodů, pomocí kterých stvoří svou armádu.

Musíte si zvolit řeckého boha, za kterého budete hrát. V základu je na výběr Zeus, Arés, Athéna a Hádes. Dále si vyberete hrdinu (Odysseus, Atalanta, Leonidas, Achilles, Héraklés), k němu monstrum (Mínotaurus, Hydra, Medusa, Kerberos) a ještě pár slabších jednotek doplňujících vaši armádu. Pak můžete rozpoutat peklo na jedné ze čtyř základních map (ruiny Olympu, vězení Tartaros, řeka Styx, ruiny Labyrintu).

Každá vámi zvolená postava má vlastní sadu charakteristických karet, které se všechny smíchají dohromady a vytvoří váš herní balíček. Karty vám následně umožňují aktivovat jednotlivé postavy, pohybovat s nimi po plánu, bojovat a sbírat orby. Cílem může být nasbírání určitého počtu orbů nebo poražení nepřátelských bohů.

Hra nabídne možnost určení vlastních počátečních podmínek a pravidel vítězství. Můžete zapnout automatické vyhodnocení boje, nebo si ho hezky odházet kostkami jako v předloze. Mythic Battles: Pantheon – The Videogame by měla vyjít digitálně ještě letos v listopadu na Steamu, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi, tedy pokud se zafinancuje.

Kickstarterová kampaň právě odstartovala, což znamená, že zbývá necelý měsíc do jejího konce. Tvůrci požadují 113 tisíc dolarů, což je zanedbatelná částka vzhledem k 3,7 milionům, které se podařilo vybrat ve dvou kampaních deskovky (první, druhá).

Nicméně o digitální verzi už takový zájem není. V době psaní článku je vybráno chabých 11 512 dolarů, tedy pouhá desetina. Přitom se vsází na stretch goaly, které díky novým mapám, bohům, hrdinům i monstrům značně rozšíří možnosti hry. Času je pořád dost, ale zatím to bohužel moc nadějně nevypadá.

Tagy: deskové hry antické Řecko stolní adaptace

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.