zavřít

Užitečné rady a tipy, jak vylepšit běh F.E.A.R.

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pokud už vlastníte plnou verzi F.E.A.R., možná narážíte na občasné zadrhávání hry, i když máte slušnou grafickou kartu a řídili jste se tipy v minulém článku.

Mám na mysli takové to občasné cukání obrazu, kdy se hra zastaví, začne chroupat harddisk a pak se zase rozjede. Příčin, proč se tak děje, může být mnoho. Ujistěte se proto, že máte poslední ovladače zvukové karty a grafické karty, že máte vypnutý EAX HD (lepší je použít EAX2) a vypněte v BIOSu položku AGP FastWrites, pokud máte AGP kartu. Problémy se zadrháváním zvuku dále můžete řešit snížením hardwarové akcelerace zvuku přes DirectX diagnostiku (start/spustit/dxdiag) na vypnuto nebo na základní, popřípadě instalovat WMFADist.exe kodek, který je na F.E.A.R. DVD.

Zasekávání může způsobovat i malá operační paměť RAM, silně fragmentovaný pevný disk (protože instalace má 5 GB) a paradoxně za ním může stát také SecuROM. Tedy věc, která by měla hry chránit proti nelegálnímu kopírování, ale která obvykle akorát obtěžuje poctivé majitele originálky, a nad jejíž kvalitou se teď nehodlám rozčilovat. Naštěstí si nyní z oficiální stránky výrobce můžete stáhnout opravený, ale stále SecuROM-přítomný FEAR.exe (4 MB) a nakopírovat ho do \Sierra\FEAR adresáře, přičemž přepište původní soubor.

F.E.A.R je jinak citlivý na nešetrné přetaktování, takže se může stát, že vám bude padat nebo že se budou v obraze objevovat anomálie. Vývojáři také klasicky doporučují povypínat všechny programy běžící na pozadí Windows, jako jsou virtuální jednotky a antiviry (samozřejmě na vlastní nebezpečí). K dispozici je od minulého týdne i update 1.01, který sice řeší nějaké chyby v singlu i multiplayeru, ale netýká se vůbec optimalizace výkonu. Kompletní popis všech nastavení ve F.E.A.R., jehož recenzi finální/prodávané české verze uveřejníme příští týden, naleznete na TweakGuides.

zdroj: Vivendi
cappy

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.