zavřít

Druhá epizoda detektivní bajky Bear With Me se odehrává ve zločinem prolezlém velkoměstě

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vyšetřování pokračuje! Noirová adventura Bear With Me o malé holčičce Amber a jejím plyšovém medvědovi – tedy pardon, drsném detektivovi Tedu E. Bearovi – pokračuje druhou epizodou, v níž se tohle nesourodé duo vydá prozkoumat podsvětí metropole Paper City. Pronásledují totiž tajemného a nebezpečného žháře jménem Red Man, který by je snad mohl zavést na stopu Ambeřina ztraceného bratra.

V druhé epizodě na vás čeká hned dvojnásobek scén oproti prvnímu dílu, i proto, že Red Man rozhodně nebude vaší jedinou starostí. Kriminální sféru v Paper City ovlivňují i další velká zvířata – Reef King, žraločí majitel kasina, Tigren, místní královna voodoo, a bývalý detektiv CBG, který se paranoidně snaží najít důkazy o špehovacích kamerách připevněných na raccích.

Jak už asi tušíte, Bear With Me se nebere tak docela vážně. Jistě, nabízí noirový tón a seriózní detektivní problémy, ale prokládá je dětskou představivostí, humorem a přehnaně stereotypním cynickým soukromým očkem Tedem. Je to ideální orná půda pro všechny možné druhy vtípků a narážek na známé filmy i hry.

Kde je medvídek, tam je legrace a roztomilost. Ale hra si najde čas i na špetku psychologie, aspoň podle Andreje Kovačeviče, ředitele studia Exordium Games: „Hráči budou ve druhé epizodě svědky rozsáhlého vývoje vztahu mezi Amber a Tedem včetně skrytého napětí, zatímco řeší čerstvé hádanky a nová tajemství.“ Takhle nějak by to dopadlo, kdyby Chandler začal svoje detektivky psát ve čtyřech letech místo čtyřiačtyřiceti. Druhá epizoda vychází 15. února na PC, Mac a Linux.

Tagy: humor adventura detektivka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.