zavřít

ASCII akční dungeon Brut@l vyjde začátkem února na PC

PlayStation 4 Windows

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Není ASCII dungeon jako ASCII dungeon. Všichni si vzpomenou na nějakého zástupce ze starých a nebo i novějších časů, kdy jste se probíjeli se svým avatarem skrze místnosti a monstra tvořené znaky. Brut@l jde na celou věc s těmito znaky trochu jinak. Pořád se pohybujete po dungeonu tvořeném ASCII a bojujete s nepřáteli ze stejného materiálu, jen je vše převedeno do 3D a grafika Brut@l rozhodně není primitivní či nehezká.

Bojovka Brut@l, jíž doplňují lehké RPG prvky, vyšla už na PlayStation 4 a 9. února vyjde i na PC. Základ hry je ryze akční, v soubojích využijete kotouly, pohyb po prostoru a hledání slabých míst nepřátel. Na výběr máte ze čtyř povolání – mág, hraničář, válečník a amazonka – a začínáte od píky, respektive od pochodně a omláceného štítu, k nimž si budete muset sehnat důstojnější nástupce.

Vylepšení své výbavy dostáhnete jak skrze nalézání nových kousků, tak především skrze rozsáhlý systém craftingu, kdy každá zbraň má unikátní ASCII znak, který při spojení s jiným vytváří další vylepšení a dodatečné efekty. Vaše zbraně tak mohou nepřátele spalovat, mrazit, trávit či stimulovat jejich nervovou soustavu skrz elektrické šoky. Kromě zbraní budete i vařit lektvary, jen jaksi nepoznáte, co daný lektvar dělá, dokud ho nevypijete. A kdybyste mysleli, že se barvy na příští hraní naučíte, Brut@l vám pokaždé při startu nové hry barvu a efekt lektvaru náhodně zpřehází.

Hru na PC doprovodí i editor misí, takže pokud se kolem hry vytvoří dostatečně velká a tvůrčí komunita, měli byste mít dostatek dungeonů k prolézání na hodně měsíců až let. Navíc se do bojů s ASCII monstry můžete pustit i v kooperaci s kamarádem. Jen počítejte s tím, že drobnou kooperaci proti vám zavedou i monstra, která se sdružují do band, které se skládají z různých typů bojovníků, jejichž kombinace by vám měla zavařit víc než kvarteto totožných nepřátel.

Hra už má své stránky na Steamu, kde se dozvíte i skromné hardwarové nároky.

Tagy: fantasy RPG dungeon procedurálně generovaný obsah ASCII roguelike indie hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.