zavřít

Černobílá detektivní plošinovka Renoir vyjde v listopadu

Windows

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Už je to nějaký čas, co jsme naposledy psali o krásné logické plošinovce Renoir, za níž původně stálo české studio Soulbound Games. Po neúspěšném Kickstarteru se hra na pořádně dlouhou dobu odmlčela, ovšem teď o sobě dává vědět. V listopadu ji vydá společnost 1C, ovšem změnilo se studio, které najdete v kolonce vývojáře. Po krachu hru dokončil tým Black Wing Foundation. Jak se ale můžete přesvědčit z traileru příběh, herní prvky i vizuální podoba hry se nemění a tak stále platí, že hlavní hrdina, detektiv Renoir, vyšetřuje vraždu. Svojí vraždu.

Detektiv Renoir jako by vypadnul z tradiční detektivky tohoto žánru. Proti korupci bezmocný policista, který se díky buldočí povaze stane detektivem, najde ženu svých snů a snad i úspěch v boji proti zločinu… jen aby skončil šest stop pod zemí a odkazem, který naplní jen jako duch. Kdo ho zabil a proč? Renoir je sice detektivka, ale žánrově půjde o logickou plošinovku, v níž budete muset řešit především puzzly a to díky schopnosti hlavního hrdiny ovládat duchy.

Musíte se vyhýbat světlu, které vaší podstatu zničí a tak pomocí „fantomů“ řešíte, jak se dostat v úrovni dál, přičemž nalézáte nové stopy, které vedou k odhalení vašeho vraha a asi i širší konspirace. Hra běží na Unreal Engine 4 a v její černobílé stylizaci jí to opravdu sluší. Na PC vyjde v listopadu tohoto roku, ale představí se i příští týden na Gamescomu.

Tagy: plošinovka logická detektivka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.