zavřít

Battle Realms dokončeno

Windows

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Naposledy v červenci jsme Vás informovali o přípravě nové fantasy real-time strategie Battle Realms, která na výstavě E3 skutečně zaperlila a zařadila se mezi nejočekávanější hry vůbec.

Battle Realms měl původně vyjít už v září, ale jak se občas stává, byla hra o chvíli pozdržena a tak nejnovější zpráva říká, že je hra dokončna a dočkáme se (snad ;) v polovině listopadu.

Podle posledního preview zveřejněného na HomeLAN (vycházeli zatím pouze z beta verze této hry), se zdá, že Battle Realms má snahu vnést do žánru RTS něco nového. Hra samotná je prý inspirována samurajskými (kung-fu) filmy, včetně magických a nadpřirozených sil. I příběh je typický - válečníkův boj za znovunabytí otcovy země a jeho cti. V kampani pro single player si hráč narozdíl od podobných RTS může vybrat, jak bude v příběhu dál pokračovat. Zajímavé je jistě i řešení 3D enginem pohledem shora dolů, při které máte spíš pocit, že se díváte na reálné místo s reálnými lidičkami. Všimnout si totiž můžete i takových maličkostí, jako jsou stíny mraků pobíhající po krajině, vlnky vznikající na hladině, když si obyvatel vesničky zajde do jezera nebo řeky nabrat vodu, poskakující žabky, pasoucí se koně a další zvířata všude kolem. Bohužel tento engine neumí otáčet kamerou, na druhé straně však budete moci přibližovat nebo oddalovat.


další nové obrázky

Stejně jako u jiných her tohoto typu, budete muset zprvu začít od základních jednotek a postupně se vypracovávat k lepším a dokonalejším. Své bojovníky budete zdokonalovat například i kombinací různých tréninkových programů (z lučištníka uděláte lepšího válečníka, když ho nechát trénovat s kopím apod.) Battle Realms nabízí 4 hratelné klany - Dragon Clan, Serpent Clan, Wolf Clan, Lotus Clan. Každý z nich má své specifické vlastnosti. Základními zdroji ve hře jsou voda a rýže, Battle Realms navíc podporuje i multiplayer, buď v podobě bitky s počítačem, nebo s dalšími osmi spoluhráči přes LAN nebo Internet. Hra obsahuje také editor map a v dohledné době by měla být k dispozici i možnost stahovat nové mapy přes Internet. Pro netrpělivé máme i nášup nových obrázků. A nezklamou Vás ani nové filmečky (2 MB - 3 MB, DivX) z minulého týdne.
zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.