zavřít

Výlet do pražského ghetta na záběrech videa z Deus Ex: Mankind Divided

PlayStation 4 PC Xbox One

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Kdyby existovala cena pro hru, která před vydáním ukázala nejvíce ze svého obsahu, s přehledem by ji získala Deus Ex: Mankind Divided. Za poslední rok tvůrci zveřejnili nebo povolili zveřejnit celou řadu souvislých záběrů z hraní, zejména z různých částí pražské lokace, kterou se rozhodli prezentovat nejvíce. Kdybych chtěl přehánět, tak řeknu, že jsem z Prahy viděl více právě díky videím z Deus Ex, než na vlastní oči za těch 15 let, co v Praze bydlím. Přehánět ale nechci, a navíc je Praha v podání Mankind Divided jiná než ve skutečnosti. Třeba ghetto pro augmentované lidi zatím nikde v Praze není, přestože třeba na Chodově by se vyjímalo hezky. Pokud se tedy chcete po stodevadesátéprvní podívat, jak Adam Jensen brázdí „ulice“ v ghettu Golem City (ve skutečnosti stanice Útulek), můžete si posloužit na záběrech půlhodinového videa.

Kolegové z PlayStation Access zvolili nenásilný průchod hrou, na který se určitě řada z vás také chystá. Jinak ale ve větší míře ukazují záběry, které už nabídlo demo z E3 2015 – včetně boss fightu s doktorem Talosem Ruckerem, který se obejde bez jakéhokoli boje. Pan doktor se totiž zničí sám, nebo ho spíš někdo na dálku zničí. To se ukáže až v plné hře, když budou známé souvislosti. Podstatné ale je, že na základě propojení různých voleb nemusí v boss fightech na fackovanou vůbec dojít – šlo totiž o jednu z nejvíce kritizovaných částí Human Revolution, a zcela po právu.

Záběry každopádně podtrhují už mnohokrát prezentovaný dojem, podle kterého je Mankind Divided hlavně o pokračování příběhu a dopilování herních mechanismů z Human Revolution. Kdo od hry čeká zásadní převrat, má smůlu. Pro našince je navíc Mankind Divided atraktivní kvůli přítomnosti Prahy – jasně, všichni budeme remcat, jak tvůrci tuzemské reálie ohnuli a v mnoha ohledech i vyloženě pokroutili, ale stejně tak budeme všichni hledat jakoukoli českou stopu, ať už jde o nápisy na cedulích, nebo fragmenty mluvené češtiny ...s ruským přízvukem. 

Deus Ex: Mankind Divided vyjde pro PC, PS4 a Xbox One 23. srpna tohoto roku.

Tagy: Praha akční RPG

Zdroje: PlayStation Access

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.