zavřít

Tempo arkádové akce Nex Machina vám zamotá hlavu

PlayStation 4 PC

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vývojáři z Housemarque se v posledních letech zapsali do paměti především střílečkami Resogun či Alienation a za chvíli vydají další hru: rychlou akci Nex Machina. Ta měla původně vyjít jen na PlayStation 4, ale teď už víme, že se hra objeví i na Steamu. A tam by mohla, minimálně v rámci svého žánru, dělat vlny. Nejen ty virtuální, stylové a voxely ničící v rámci svého prostředí, ale třeba i inspirovat jiné vývojáře k tvorbě hry v podobném stylu. Nex Machine je totiž zběsile rychlá akce založená na ovládání přes dvě analogové páčky, která se soustředí na voxelovou destrukci. Přiložené video vám řekne víc než tisíc slov a ta rychlost a dravost z něj přímo sálá.

Ve hře najdete přes stovku úrovní rozložených do více jak pěti různých světů, se spoustou tajných cestiček, úrovní, metahrou a snad i znovuhratelností. Nex Machina bude podle tvůrců ideální pro gamepady, ale PC verze bude samozřejmě podporovat i klávesnici s myší a vývojáři přemýšlí, jaký model ovládání by byl pro klávesnici a myš nejvhodnější.

Pro Housemarque je to po Supreme Snowboardingu první hra, která jim vyjde také na PC. Outland na PC sice také vyšel, ale až jako port s několikaletým zpožděním. Nex Machina přesné datum vydání pořád nemá, ale na PC i PlayStation 4 bychom se měli dočkat ještě letos v létě. Hardwarové nároky také nejsou nijak kruté.

Minimální hardwarové nároky:

Operační systém: 64 bit Windows 7/8/10
Procesor: Intel Core i5-4690 nebo AMD FX-4300
Paměť: 4 GB RAM
Grafická karta: 2 GB Video RAM - NVIDIA GeForce GTX 760 nebo AMD Radeon R9 270
DirectX: Verze 11
Pevný disk: 1 GB volného místa

Doporučená sestava:

Operační systém: 64 bit Windows 7/8/10
Procesor: Intel Core i5-4690 nebo AMD FX-4300
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: 4 GB Video RAM - NVIDIA GeForce GTX 970 nebo AMD Radeon R9 390
DirectX: Verze 11
Pevný disk: 1 GB volného místa

Tagy: akční arkáda

Zdroje: Housemarque

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.