zavřít

Sea of Thieves byla od začátku navržena pro kooperativní hratelnost

PC Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Pirátské dobrodružství Sea of Thieves stavělo na spolupráci členů posádky už od začátku, ale teprve teď se vývojáři ve své pravidelné sérii videí pořádně rozpovídali o kooperaci a všem co k ní patří. Prozradili, že Sea of Thieves byla od začátku navržena pro spolupráci hráčů jak na lodi, tak na souši a pokud budete chtít sólovat, moc si tu zřejmě neužijete.

Pointou hry a nového videa je důraz na to, že vývojáři navrhli téměř každou mechaniku tak, aby podporovala sociální hraní. Tvůrci z Rare totiž nechtěli, aby mohl například kormidelník ovládat celou loď, zároveň u toho koukat na mapu a dělat všechno sám. Proto jednotlivé činnosti rozdělili tak, aby herní mechaniky podporovaly spolupráci.

Respektive spolupracovat nemusíte, ale dobře sehraný tým vás pak nejspíš mnohem snadněji převálcuje. V praxi to vypadá tak, že kormidelník nemá mapu a nevidí na ni. Ta leží v podpalubí, tudíž se dolů musí vydat jiný člen posádky, vyčíst z mapy potřebnou informaci a zařvat ji zase nahoru na kormidelníka.

K ideální plavbě po mořích je ale potřeba více lidí. Jako kormidelník budete mít přes velkou část obrazovky natažené plachty a často tak uvidíte velké kulové. S důležitými informacemi se tak spoléháte na hlídku na stěžni – ta má skvělý přehled a umí vás varovat před skálou, která nemusí být zanesená do mapy.

Kooperace si pak užijete i na souši, například při vykopávání truhly s pokladem. Sea of Thieves pro vlky samotáře jednoduše nebude, byť si v ní můžete užít i bez ostatních hráčů. Jen to s nimi bude mít nejspíš mnohem větší šťávu. Hra bohužel ještě datum vydání nemá, ale v nějaké formě bychom si mohli zahrát ještě letos.

Tagy: online fantasy kooperace

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na Xzone.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.