zavřít

Slovenský dungeon Vaporum slibuje steampunkové prostředí a jednoho hrdinu

PC MAC

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Líbil se vám Legend of Grimrock? Máte rádi steampunk? Pokud jste odpověděli dvakrát ano, mohl by vás zajímat projekt Vaporum od bratislavského studia FatBot Studio. Má jít o steampunkový dungeon crawler z pohledu první osoby, který ale Grimrock nehodlá kopírovat (namísto party ostatně ovládáte jen jednoho hrdinu). Vývojáře úspěch Grimrocku jen inspiroval a dokázal, že o podobný typ hratelnosti je mezi hráči pořád zájem.

Při hraní Vaporum se pohybujete na klasické mřížce v dungeonu a všechno vidíte z vlastních očí, ale tentokrát bez party hrdinů - na všechno jste sami. Naznačuje to i zápletka příběhu v následujícím traileru. Hlavním tahákem hry by ale měly být akční souboje a řešení mechanických puzzlů ve světě protkaném záhadami.

Prozkoumávání všech zákoutí podivné věže, u které se hrdina objevil, má být stejně důležité jako souboje. V nich tvůrci kladou důraz na to, aby si každý hráč vyvinul vlastní styl hraní, namísto neustálého počítání čísel a koukání do tabulek. Hlavní postavu si hráči mohou navrhnout a upravovat, ale do detailů zatím vývojáři v tomto  ohledu nezašli. Ostatně, času mají zatím více než dost.

Vaporum snad vyjde někdy v budoucnu na PC a Mac, a pokud se vám líbí, můžeme vás rovnou nasměrovat na oficiální stránky nebo na Steam Greenlight, kde můžete dát hře palec nahoru. V galerii pak najdete první obrázky a na záložce s videi i čtyři videa, kde uvidíte i záběry z hraní pre-alpha verze hry. Třeba takovéto:

Tagy: Indie steampunk dungeon

Zdroje: Vaporum

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.