zavřít

Survival horor Husk v únoru nabídne fiktivní i reálná monstra

PC

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Polské studio UndeadScout představilo svůj survival horor Husk v dubnu loňského roku, a to ve spolupráci s IMGN.PRO a nutno říct, že samotný nástin děje byl poněkud mlhavý. Hlavní hrdina se po železničním neštěstí ocitl ve městečku Shivercliff, kde není ani človíčka. Když k tomu přidáte, že se tvůrci inspirovali Silent Hill a Alan Wake, zdá se, že je o obsahu a tématu jasno. Jenže nový trailer, který zároveň oznamuje datum vydání stanovené na 3. února, naznačuje, že tu nepůjde jen o tradiční démonická monstra, ale i ta lidská, z reálného světa.

Ne, že by ve Shivercliff snad chyběla, jedno se vám předvede ve videu, stejně jako revolver, s jehož pomocí se budete snažit uhájit svůj život. Nicméně většinu traileru zabírají vzpomínky hlavního hrdiny na dětství, které strávil v rodině tyranizované otcem alkoholikem, který pro ránu nešel daleko. Dá se tedy čekat, že se tyto traumatické zkušenosti promítnou i do toho, co potká v samotném opuštěném městečku.

Žánrově jde o klasický survival horor, takže se připravte na počítání každého náboje, strach ze stínů, v nichž se mohou skrývat monstra a také bossové, kterých ve hře pár bude. V Husk si projdete několik lokací v rámci Shivercliff a jeho přilehlého okolí a tvůrci slibují opravdovou atmosféru 90. let, protože se titul odehrává v roce 1995. Celkem by vám tenhle nepříjemný výlet měl zabrat čtyři až pět hodinek, což je tento žánr celkem rozumná doba, byť záleží na dávkování akce a síle samotného příběhu.

Tagy: horor survival

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na Xzone.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.