zavřít

Tamtamy hovoří o konci brněnského studia Vatra Games

PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Začalo to kratičce, ale výrazně.

Český vývojářský matador David Šemík z 2K Czech, respektive Illusion Softworks dal na svůj Twitter koncem minulého týdne zprávu „Vatra Games RIP“. Pro studio byl pravděpodobně slušný, ale ne zrovna okouzlující a hlavně úspěšný, Silent Hill: Downpour celkem solidní ranou, a tak musí vyvolat spojení s touto zákulisní šeptandou logický zájem. EG.cz přišel s tím, že má několik anonymních zdrojů, které už o konci Vatra Games vědí. Studiu prý krachl projekt bojovky ve stylu God of War a čeká se propouštění.


Britští vlastníci Vatry z Kuju Entertainment zpočátku mlčeli, ale nakonec zareagovali pro britský Eurogamer a víceméně potvrdili, že to není výstřel mimo. Není to tak překvapivé, ve vedení Kuju se minulý měsíc odehrálo několik rošád a jistě se přehodnocuje stav vlastněných položek. Potvrzují to i slova Kuju ohledně budoucnosti Vatra Games.

„Nový manažerský tým Kuju provádí strategické zhodnocení všech obchodních aspektů. V tuto chvíli jsou pokračující obchodní aktivity studia Vatra vyhodnocovány. Momentálně jsme ale ještě nedošli k žádnému závěru“. Samozřejmě, nikdy není dobré, když se na vás obrátí oko vlastníka s tím, že zhodnocuje, jak si vedete. Český rybníček je specifický tím, že je malý, tamtamy oné zákulisní šeptandy tu putují rychleji než SMS, a každý dopředu ví, co s firmou bude.

Jenže, pro Vatru vážně moc věcí nemluví. Silent Hill: Downpour nebyl tím hitem, který studio potřebovalo a není třeba zdůrazňovat, že v dnešním herním byznysu není moc prostoru na klopýtnutí. Samozřejmě, nikdo neříká, že studio nemůže být jen restrukturalizováno, ale mnoho věcí tomu nenasvědčuje.

Tagy: byznys

Zdroje: Twitter,Game Informer,Eurogamer UK,Eurogamer CZ,mafia.czech-games.net

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.