zavřít

E3 - odložení CS: Condition Zero na podzim

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když jsem pročítal různé první dojmy z her prezentovaných na výstavě E3, všiml jsem si, že potichu a bez většího rozruchu byla zřejmě odložena nejočekávanější first-person akce letošního roku - Counter-Strike: Condition Zero od Gearbox Software.

Ti ji předváděli ve stánku nVidie a kromě již známých informací z dřívějška o přítomnosti příběhu, 160 nových charakterů nebo přibližně desítky zbraní (preview) nezapomněli všem novinářům prozradit ani očekávaný termín vydání, který nyní zní: podzim 2002. Až dosud jsme přitom žili v domnění, že CS: CZ si zahrajeme už příští měsíc. O důvodech zdržení se dá jen spekulovat, osobně bych viděl přičinu v problematickém Counter-Strike v1.4, které obsahuje spoustu chyb (viz recenze) a s nímž má být v příští verzi Condition Zero síťově kompatibilní. Podle reportáže na GameHelper by Valve Software v průběhu letních prázdnin měli vypustit betu CS 1.6 přes Steam, kterou by pak v září nebo říjnu měla následovat finální verze současně s Condition Zero.

Druhou hrou, o které se na E3 profláklo velké zdržení až na jaro 2003, je akční adventura Call of Cthulhu: Dark Corners of Earth podle autora hororů H.P.Lovecrafta od britských Headfirst Productions. Ti jsou všeobecně známí svou neschopností dodržet termíny, stačí vzpomenout na dlouhatánský vývoj Simon the Sorcerer 3D, který zestárl ještě předtím, než byl dokončen. Stejný osud možná potká i Call of Cthulhu, neboť jak prozradil zástupce vydavatele z Fishtanku v bleskovém interview pro ShackNews, autoři hry jsou ve velkém skluzu a ani nedodali všas kód hry pro její prezentaci na E3, což je pro ně samozřejmě velká ostuda. Jiným problémem je také to, že Headfirst ani zatím neodsouhlasili převzetí vydavatelských práv po zakoupení akcií Fishtanku rakouským JoWoodem, takže je klidně možné, že ještě vzniknou další komplikace.

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.