V létě se můžete pustit do nepřeberného množství příběhů z Falloutu v novém stolním RPG
zdroj: tisková zpráva

V létě se můžete pustit do nepřeberného množství příběhů z Falloutu v novém stolním RPG

8. 3. 2019 17:30 | Deskové hry | autor: Patrik Hajda |

Pokud patříte mezi zklamané fanoušku Falloutu, kteří doufají, že další díl dopadne mnohem lépe než Fallout 76, pak se vám brzy naskytne možnost jisté kompenzace. Na oznamování nové videohry je ještě brzy, ale stolní apokalypsa se v poslední době slušně rozšiřuje. Tentokrát o pen & paper hru na hrdiny.

Společnost Modiphius v létě vydá stolní RPG Fallout: Wasteland Warfare. Je dost dobře možné, že jste tento název už někde slyšeli. Patří totiž deskovce od stejného studia, kterou si s Falloutem od Fantasy Flight Games nespletete nejen díky velmi odlišné obálce krabice, ale i hratelnosti. Zatímco u nás česky dostupný Fallout je jednoduchá deskovka s variabilní mapou, Wasteland Warfare je náročnější figurková hra odehrávající se na velkých bojištích a využívající pravítka pro měření vzdáleností.

Zároveň je silně příběhová (což mají obě hry společné) a právě z ní bude vycházet chystané RPG. Ve své podstatě půjde o rozšíření, jelikož RPG využívá karty postav a zbraní ze základní hry spolu s jejími kostkami (a figurky se také šiknou). Nicméně existují dvě možnosti, jak obejít nutnost vlastnit deskovou hru Fallout: Wasteland Warfare.

Fallout: Wasteland Warfare zdroj: tisková zpráva

Desková hra Fallout: Wasteland Warfare

Letní vydání doprovodí digitální balíček obsahující výše zmíněné karty, kompletní pravidla, popis archetypů postav a herní podložku. Jediné, pro co budete muset do obchodu navíc, jsou kostky. Druhou možností je počkat do Vánoc, kdy vyjde speciální edice obsahující ve fyzické podobě vše potřebné.

RPG Fallout: Wasteland Warfare je určené pro jednoho gamemastera a maximálně šest dalších hráčů. Kniha nabízí spoustu ilustrací a příběhů pro vaši inspiraci, kampaň rozdělenou do tří velkých dobrodružství, různé tipy a nástroje pro vaši vlastní tvorbu a další prvky typické pro RPG.

Jak už to u stolních her na hrdiny chodí, hranice jsou otevřené dokořán. Záleží jen na představivosti gamemastera, který buduje svět, a hráčů, kteří v něm žijí. Průzkum pustiny je samozřejmostí, stejně tak vývoj postavy, vylepšování vybavení, budování základny a další prvky, na které jste zvyklí z předlohy.

Modiphius bohužel neprozradili doporučenou cenu, ale připomněli, že to není jediné RPG, na kterém pracují. Druhé nebude vycházet ze světa Wasteland Warfare a ponese se v mnohem tradičnějším duchu. Bude stát na jejich systému 2d20, na kterém frčí Mutant Chronicles, Infinity, Conan, Star Trek Adventures a John Carter of Mars. S tímto RPG ale počítejte až v příštím roce.

Nejnovější články