zavřít

Jeden z tvůrců Magiců připravuje karetní hru na motivy Gears of War

Windows Xbox One

- Deskové hry autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Že vzniká čím dál tím víc stolních adaptací videoher, nemusím snad našim čtenářům připomínat. Valí se na nás obrovské deskovky jako Bloodborne, Company of Heroes, Assassin’s Creed či Devil May Cray a někde mezi nimi se objeví i karetní hra Gears of War, za kterou stojí zkušený autor i šikovné studio.

zdroj: Archiv

Akční série Gears of War se v minulosti dočkala své jediné stolní adaptace Gears of War: The Board Game od studia Fantasy Flight Games, které má na kontě i kousky jako Doom, StarCraft, World of Warcraft, Fallout a mnoho dalších. Kooperativní řež kráčela ve stopách předlohy, když dávala do popředí krycí systém a nekonečné hordy sarančat, kterým hráči čelili společně v rámci kampaně.

Gears of War: The Board Game byla výborná hra i bez znalosti licence a s ní šlo o jednu z těch opravdu vydařených adaptací s krásnými figurkami. Dočkala se i jednoho malého rozšíření Mission Pack 1, které obohacovalo základ o nové mise a jeho název napovídal, že nemělo být poslední. Ale hru potkalo licenční peklo a dnes už ji najdete jen v bazarech za cenu převyšující tu původní.

Už nedoufám v její případný reprint nebo alespoň novou verzi, které by se nabízely, když Gears of War vycházejí dodnes a jsou stále populární. A vskutku, žádná nová velká deskovka se nekoná. Dostaneme ale novou stolní hru z řad karetek zasazenou do světa drsných chlapů a žen bojujících proti divným tvorům.

Gears of War: The Card Game zdroj: Steamforged Games

Gears of War: The Card Game nepůjde cestou kooperace jako její velký předchůdce. Přesně dva hráči usednou ke stolu naproti sobě a jeden z nich se ujme skupiny vojáků COG včetně ikon jako Marcus Fenix a Dominic Santiago, zatímco druhý bude velet sarančatům, mezi kterými nechybí zhůvěřilost Brumak.

Nepůjde o jednorázový duel jako třeba v případě karetní hry Magic: The Gathering, na jejíchž rozšířeních Mirrodin a Darksteel pracoval Tyler Bielman, který je zároveň autorem Gears of War: The Card Game. Oba hráči si postupně projdou příběhovou kampaní, kde každý ze scénářů nastavuje cíle obou stran a také udává rozvržení terénu.

Jak přesně bude terén fungovat, tiskovka ani obrázky neprozrazují, ale znamená to, že nepůjde jen o prostou přebíjenou – dojde i na poziční válku. Výsledek scénáře bude mít vliv na další dění v kampani, například na skladbu karet v balíčku hráčů.

Gears of War: The Card Game zdroj: Steamforged Games

Z karet na obrázcích se dá vytušit, že jednotky mají klasické „magicovské“ hodnoty útoku a životů, které se dále upravují kartami, a je tedy zjevné, že dojde na souboje mezi jednotkami. Nechybí ale ani karty okamžitě zabíjející jednotky, které jsou v krytu, takže i karetka bude jistým způsobem ctít krycí systém předlohy.

A zajímavé také je, že karta posilující jednotku o dva dopředu a dozadu u hráče COG znamená možnost líznutí karty, zatímco hráč za sarančata má na ekvivalentní kartě možnost kartu zahodit, což poukazuje na odlišnou práci s kartami na ruce každého z hráčů.

Zatím největší záhadou jsou pro mě čísla v levém horním rohu karet, která by možná mohla souviset s pozicemi na herním plánu, pokud tedy nějaký herní plán bude (čemuž nasvědčuje zmínka o terénu).

O vydání Gears of War: The Card Game se postará studio Steamforged Games, které stojí za rozporuplnou deskovkou Dark Souls, mnohem lepší karetkou Dark Souls a povedenou Resident Evil 2. Zkušenosti s licencemi jsou v tomto případě víc než vítané.

Karetní hra Gears of War by měla vstoupit do prodeje na přelomu letošního podzimu a zimy, což znamená, že by rozhodně měla být k vidění a vyzkoušení v létě v Americe na festivalu GenCon a v Německu v říjnu na festivalu Spiel. Pokud se tedy do té doby vyřeší situace s koronavirem a my nepřijdeme o nejočekávanější festivaly roku.

Tagy: akční third person e3 2015

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.