Arma 3 míří do Vietnamu s obrovským rozšířením S.O.G. Prairie Fire
zdroj: Foto: Bohemia Interactive

Arma 3 míří do Vietnamu s obrovským rozšířením S.O.G. Prairie Fire

7. 4. 2021 11:26 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Remaku, či alespoň remasteru starého dobrého českého Vietcongu se asi jen tak nedočkáme, a tak nám nezbývá než se po vietnamské válce porozhlédnout jinde. Naštěstí nemusíme hledat za hranicemi, jelikož se Vietnam vrátí skrze jinou českou hru – Arma 3.

Studio Bohemia Interactive oznámilo chystané a pěkně obsáhlé rozšíření S.O.G. Prairie Fire vycházející z programu Creator DLC, který umožňuje externím vývojářským týmům podílet se na rozvoji hry. První takové DLC Global Mobilization – Cold War Germany prodalo přes 130 tisíc kopií, což je slušné.

Za S.O.G. Prairie Fire stojí studio Savage Game Design, které vás ve druhém čtvrtletí letošního roku vezme za 23 eur desítky let do minulosti a nechá vás prožít válečný konflikt mezi Amerikou a Severním Vietnamem. Tím hlavním zde bude plnotučná příběhová a nadabovaná kampaň určená pro kooperativní multiplayer. Tvůrci si dali záležet na historické přesnosti, kvůli čemuž jim při vývoji asistovali skuteční veteráni z americké speciální jednotky MACV-SOG.

V rozšíření na vás čeká 300 kilometrů čtverečních vietnamského terénu, čtyři hratelné frakce (Američané, Armáda Vietnamské republiky, Vietnamská lidová armáda a Viet Cong), padesátka nových zbraní, desítky vozidel od aut a náklaďáků přes tanky a lodě po vrtulníky a stíhačky, devět multiplayerových scénářů, pět singleplayerových a další.

Rozšíření v následujících dvou týdnech čeká uzavřené betatestování s vybranými členy komunity Arma 3, a i když si S.O.G. Prairie Fire nepořídíte, budete moct skrze Steam Workshop hrát modifikace využívající jeho assety. Bohemia Interactive se tímto rozšířením teprve rozehřívá a letos plánuje vydat další obsah z programu Creator DLC.

Nejnovější články