zavřít

BasketBelle bude krásná basketbalová plošinovka

PC

- Video autor: Marek Král Komentáře: 0

Někteří samotáři mají to štěstí, že umí nejen malovat, ale i skládat hudbu. Michael ‚OneMrBean‘ Molinari má ke všemu ještě dar, že umí dělat hry, které si sám vymyslí, stvoří a dokončí (!), což je mezi tvůrci obecně bráno za mocné slovo. Když jste někdo jako Molinari, tak vás to štěstí hladí ze všech stran – jednou zmínka v Jay is Games, podruhé ve francouzských Libération, potřetí pak v knize 250 Indie Games You Must Play, z čehož by si snad každý nezávislý vývojář cvrnknul do kostkovaných kalhot.

Michael Molinari má za sebou pár zdařilých her, do kterých vtiskl svůj osobitý rukopis: How My Grandfather Won The War; [Together], která se dostala na stránky 250 Indie Games You Must Play; …But That Was [Yesterday], která má podle kamaráda zvukovou stopu jak Bowieho Space Oddity; The End of Us. Všechny tituly si můžete zahrát na oficiálních stránkách. Aby toho nebylo málo, přihodím několik odkazů na Twitter, blog na Gamasutře a deviantART profil. ‚OneMrBean‘ však chystá něco nového. Co to bude? Basketbalová plošinovka BasketBelle!

S BasketBelle se Molinari hlásí na letošní IndieCade, a přesto, že je v rané fázi vývoje (verze obsahuje něco málo přes 10 % toho, co bude v hotové hře), vypadá neskutečně. Opět se můžeme připravit na podomácku vyrobenou ‚kartónovou grafiku‘ a hnací sílu zvukové stopy. Na žánrové spojení košíková-plošinovka se dnes taky moc nehraje, navíc hra vypráví příběh rozplétaný mlhavými vzpomínkami, které si bude hlavní představitel hry postupně vybavovat. I tady platí úsloví, že obraz řekne víc než tisíc slov. Tak se na ten obraz podívejte.

Tagy: Indie sportovní plošinovka

Zdroje: Bean!

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.