zavřít

Xbox plány a Xbox Live novinky z E3

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Microsoft dnes v obsáhlé tiskové zprávě zveřejnil několik novinek ohledně své konzole Xbox a onlinové služby Xbox Live.

Od srpna se mohou majitelé Xboxu těšit na XSN Sports, speciální balíček pro některé sportovní hry (NFL Fever 2004, NBA Inside Drive 2004, Top Spin, Amped 2, Links 2004 a NHL Rivals), ve kterých budou díky němu podporovány nové možnosti, hojně těžící ze stávajících výhod Xbox Live (soutěže virtuálních týmů, vlastní ligy, automaticky generované a aktualizované výsledky atd.).

Další novinka, Music Mixer, zase rozšíří multimediální možnosti konzole v přehrávání CD a DVD, prohlížení obrázků i hudbě (možnost karaoke s přiloženým mikrofonem, mixování a úpravy nahrávek atd.). Tohoto rysu využijí též některé hudebně laděné chystané hry jako třeba American Idol. Xbox s Music Mixerem ($39.99) má být také kompatibilní s PC, jinými slovy budete na něj moci natahovat vaše hudební data a obrázky přímo z počítače.

Xbox Live k dnešnímu datu používá asi půl milionu hráčů po celém světě a podle J. Allarda z konzolové divize Microsoftu se má služba i nadále zdokonalovat a inovovat. Mezi novými rysy se objeví třeba tzv. Xbox Live Alerts, tedy upozornění či jakési pozvánky na digitální zápasy, které hráč obdrží na mobil, PDA nebo počítač s nainstalovanou službou MSN Messenger. Seznamy, statistiky a výsledky herních zápasů budou k dispozici i na novém webu, přímo propojeném s datovými centrálami Xbox Live. Díky vylepšeným herním možnostem bude pro uživatele také mnohem jednodušší tvořit vlastní týmy a účastnit se s nimi v soutěžích. Dalším přírůstkem bude Xbox Live Now, tedy jakási tlachárna, ve které si hráči budou moci jen tak pokecat o hraní, domluvit se na zápasech atd. Samozřejmostí zde bude i používání hlasového komunikátoru.

Za rok touto dobou má být venku více než stovka her, podporujících Xbox Live, mezi ty nejvíce očekávané určitě patří Halo 2, Counter-Strike, Project Gotham Racing 2 a některé sportovní tituly od Microsoftu. Ještě letos by měla být Xbox Live dostupná v šesti dalších evropských zemích, a to Rakousku, Dánsku, Finsku, Švédsku, Švýcarsku a Irsku. Celkově se tak počet států na starém kontinentě s podporou Xbox Live vyšplhá na čtrnáct.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.