zavřít

Vymáhání kompenzace od pirátů je běžná praxe

Windows PlayStation 3 Xbox 360 PSP DS

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Alespoň to prohlašují autoři článku na serveru TorrentFreak.

V návaznosti na kauzu vymáhání kompenzace za stažení Zaklínače 2 z torrentů a následného stažení těchto výzev ze strany CD Projektu popisuje server v širším měřítku fakt, že nejde o nijak zvláštní krok, přičemž byl CD projekt v očích mnohých takto ostrakizován.

Podívejme se ale na uvedená fakta bez nějakého emočně zabarveného komentáře a spekulací, do nějž je TorrentFreak zabalil. Identifikace pirátů dle IP adresy, což není metoda neomylná, je celkem běžnou praxí, hlavně v Německu, kde jí nahrává místní legislativa. Tvůrci článku uvádí, že k metodě, kdy je dle IP identifikován daný pirát, následně je mu zaslán dopis, v němž je vyzván k zaplacení částky od tři set do cca tisíce eur, nebo dojde k soudnímu řešení, se uchylují desítky větších či menších studií.

Nicméně jako nejvíce aktivní se prý profilují tři společnosti - Koch Media, dtp entertainment AG a Kalypso Media GmbH. Koch Media řší kupříkladu hromadné stahování Dead Islandu či přídavky k Painkillerovi. Ze známějších jmen je jmenováno třeba Atari, které řešilo stahování Zaklínače, Alone in the Dark a Test Drive Unlimited 2, Codemasters s DiRT 3 či Operation Flashpoint Red River, Eidos a Square Enix Batmana: Arkham Asylum, Deus Ex: Human Revolution a Just Cause 2.

Jak je vidět, je to prostě praxe běžná a nijak výjimečná, byť je velmi často v režii lokálních distributorů jako je právě Koch Media a další jmenovaní. Pokud vás zajímají jmenované případy i s danými požadovanými částkami, přečtěte si celý článek.

Tagy: byznys pirátění

Zdroje: Torrent Freak

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.