Vydání Cyberpunku 2077 doprovodí knížka o jeho světě
zdroj: Archiv
Téma

Vydání Cyberpunku 2077 doprovodí knížka o jeho světě

16. 7. 2019 12:05 | autor: Šárka Tmějová |

Na letošní E3 nám Keanu Reeves oznámil, kdy dorazí dlouho očekávaný Cyberpunk 2077, ale nebyl by to CD Projekt RED, kdyby nepřihodil ještě něco navíc. Jenom o pár dní později vyjde ve spolupráci s vydavateli komiksů Dark Horse 200stránková kniha v pevné vazbě, která vám do detailů přiblíží jeho propracovaný svět.

Na Amazonu se objevila kniha The World of Cyberpunk 2077 od Marcina Batyldy a její popis vám naznačí, o co v ní půjde především: „Vkročte do roku 2077, kdy je svět posetý dystopickými metropolemi, kde násilí, útlak a kybernetické implantáty nejsou jen běžné – jsou nutnými nástroji pokroku. Ponořte se do podmanivých detailů, abyste pochopili, jak ekonomický úpadek Spojených států a závislost na ďábelských korporacích zapříčinily zrod Svobodného státu Kalifornie. Prozkoumejte různé čtvrti, gangy a historii Night City. Odhalte vše o technologiích zítřka, kybernetice, zbraních a vozidlech Cyberpunku 2077.“

Příběhy budou samozřejmě doplněné bohatými ilustracemi. The World of Cyberpunk 2077 vyjde o několik dní později než samotná hra, konkrétně 21. dubna příštího roku. Předobjednávat si ji můžete už nyní za necelých 40 dolarů (něco přes 900 korun).

Zároveň s doprovodnými produkty CD Projekt RED na začátku července odhalil taky střípek z chystaného soundtracku. Za Chippin‘ In stojí švédská punkrocková kapela Refused, v rámci hry jde však o dílo skupiny Samurai, jejímž frontmanem je Johnny Silverhand. Toho obyvatelé Night City považují za mrtvého, hlavní hrdina V ho nicméně může vidět díky podivnému čipu ve své hlavě. Ostatní členy kapely ovšem ve hře budete moct potkat také. Z dalšího repertoáru Refused pak zazní třeba hity Black Dog nebo Never Fade Away, jakož i úplné novinky, které se nikde dřív nebojevily.

Soundtrack se bude celkově skládat jak z licencované hudby externích umělců, tak ze skladeb, které dvorní skladatel CD Projektu Marcin Przybyłowicz spolu s P.T. Adamczykem a novou posilou Paulem Leonard-Morganem složí přímo pro Cyberpunk.

Dystopické RPG Cyberpunk 2077 vychází 16. dubna 2020 pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články