zavřít

Telltale prochází restrukturalizací s cílem dělat méně her na lepších technologiích

iPad Android PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC VITA Wii U Xbox One Linux PS4 Pro iOS Xbox One X

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Když už některá hra od Telltale Games vyniká, není to nikdy její technologickou stránkou. Ta je dlouhodobě a právem kritizována a je jednou z věcí, kterou bude studio měnit. Telltale totiž právě začíná procházet velkou restrukturalizací, kdy muselo vedení propustit devadesát zaměstnanců. To dělá zhruba pětadvacet procent lidí z firmy. Na již oznámené hry nemá mít tento krok žádný vliv, zatímco všechny budoucí projekty můžeme očekávat v podstatně jiné podobě.

Restrukturalizace se nejvíce dotkne projektů dosud neoznámených, stejně jako technologií, frekvence vydávání her a možná i jejich obecného zaměření. „Herní průmysl se v posledních letech neskutečně změnil. Čelíme skutečnostem, které vyžadují jak evoluci studia, tak zároveň přeorientování se na vydávání menšího počtu lepších her v menších týmech,“ napsal v tiskovém prohlášení šéf Telltale Pete Hawley.

Neméně důležitá je také informace o plánovaném posunu interního vývoje směrem k „ověřeným technologiím, které nám umožní rychlejší inovace a společně s novými partnery dostanou hry k novému publiku.“

Není žádným tajemstvím, že v Telltale nejsou po technické stránce schopní držet krok s dobou už řadu let. Toporné pohyby postav, zoufalé animace obličejů a leckdy špatná optimalizace jen hází klacky pod nohy většinou kvalitnímu scénáři, břitkým dialogům a vůbec dobře napsaným postavám a scénám.

Těchto nedostatků si je očividně vědomo i samo studio, které sice žádnou novou technologii nejmenuje, ale nebylo by žádným překvapením, kdyby nakonec skončilo u Unity, Unrealu, či jiného podobného enginu. V něm pak budou Telltale moct mnohem snáze portovat své budoucí hry na všechny možné platformy včetně Switche či virtuální reality.

Jakkoliv je to pro devět desítek zaměstnanců a jejich rodiny špatná zpráva, nejde se ubránit dojmu, že byl takový krok potřeba už několik let. Telltale v poslední době vsadili na velké mainstreamové značky v čele s Batmanem, Game of Thrones, Minecraftem, nebo Guardians of the Galaxy, jenže ne vždy jim všechno klapne.

Vzpomenout můžeme například na nepříliš povedený a dnes snad už zapomenutý Jurassic Park, nebo naopak velmi dobré, ale neúspěšné Tales from the Borderlands. Telltale v současné době pracuje na dalších sezónách Batmana, Minecraftu a The Walking Dead, zatímco ve stavu oznámení jsou další sezóny pro The Wolf Among Us a Game of Thrones.

Ty jsou ale momentálně pozastaveny, a není jisté, jestli jen čekají na nové technologie, nebo zda jde o něco vážnějšího. Snad z toho všeho na konci vzejde modernější a flexibilnější Telltale, která dokáže nejen držet krok s dobou, ale ještě tempo chůze ve svém žánru i určovat. Leckdo by totiž mohl namítnout, že hry jako Life is Strange dokázaly epizodický přístup typický pro Telltale využít lépe a zajímavěji, než se to daří původním tvůrcům.

Tagy: batman adventura Joker telltale

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.