zavřít

Star Citizen slaví 21 milionů dolarů vybraných od hráčů. Co dal?

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Chris Roberts si může gratulovat. Jeho chystaná hra Star Citizen se stala hvězdným crowdfundingovým projektem, který neztrácí dech ani rok po svém představení. Lidé svým utrácením za lodě, doplňky do hangárů a další předměty rozpočet hry stále navyšují. Momentálně je Star Citizen na úžasné částce 21 milionů dolarů a rozhodně se na ní nehodlá zastavit.

Po dosažení této mety bylo odemknuto nové povolání – Salvage Mechanic. Zjevně je to lovec starobylých i moderních pokladů. Poletuje po galaxii a hledá cenné materiály, často zbytky starých civilizací. Přitom ale nejde o hrabání se v odpadcích. Lovec pokladů půjde po všemožných zdrojích i přes nepřátele, s nimiž bude bojovat jako pilot v lodi nebo jako akční hrdina pěkně na vlastních nohách.

Další meta byla stanovena na třiadvacet milionů dolarů. Pokud (nebo spíše až) ji podaří překonat, odemkne se hratelná mimozemská loď Xi’an Scout. Rasu Xi’an momentálně tým koncipuje en bloc a došlo i na řešení jejích lodí. Budou se lišit od designu lidských lodí - místo hlavní trysky budou mít mnoho malých manévrovacích trysek, což umožní manévrování podle všech os.

Xi’anská loď nejenže vypadá jinak, ona se hlavně bude jinak ovládat. Xi’anská průzkumná loď se bude jmenovat Khartu a půjde o exportní výrobek korporace Xi’an Aopoa pro lidské zákazníky. Ačkoliv budou zachovány odlišné letové vlastnosti, ovládání bude přizpůsobeno lidským preferencím. Star Citizen prostě roste před očima. Samozřejmě, střízlivý hráč si počká na výsledek, ale jméno Chrise Robertse by mělo být dostatečnou zárukou kvality.

Tagy: sci-fi vesmírný sandbox

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.