Star Citizen překonal hranici 250 milionů dolarů vybraných skrz crowdfunding
zdroj: Archiv
Téma

Star Citizen překonal hranici 250 milionů dolarů vybraných skrz crowdfunding

2. 12. 2019 13:07 | autor: Šárka Tmějová |

Čtvrt miliardy dolarů, to je v přepočtu asi 5,6 miliardy korun. Tolik kupříkladu utratila Česká republika za slevy na jízdném pro studenty za prvních dvanáct měsíců. Na vývoj nejambicióznějšího vesmírného simulátoru na světě Star Citizen se složilo už skoro 2,5 milionu fanoušků a dosažení této částky jim trvalo sedm let. Chris Roberts a spol. tím dále navyšují náskok v rekordu nejvíce vybraných peněz na jeden projekt formou crowdfundingu.

Velký nárůst v příspěvcích Roberts Space Industries zaznamenaly během listopadu. V prvních deseti měsících letošního roku průměrné měsíční příspěvky činily méně než tři miliony dolarů, jen za samotný listopad se ale na financování vývoje Star Citizenu vybralo skoro 10 milionů dolarů (téměř čtvrt miliardy korun). Naprostá většina z nich se na konto přikutálela během minulého týdne.

Za tenhle skok s velkou pravděpodobností může nejnovější update i příval novinek pro chystanou verzi alfy 3.8, které studio Cloud Imperium Games zveřejnilo v minulých týdnech. Čerstvé zprávy z listopadového CitizenConu už ve svém článku shrnul váš oblíbený zpravodaj Mars Vertigo – k jedné z opěvovaných prezentací patřila předváděčka ledové planety s dynamickým počasím, které by do online verze hry mělo dorazit příští rok.

K dalším nadšení budícím momentům se řadí demonstrace skokových bran s červí dírou, kterou se hráči budou moct z momentálního hlavního systému podívat i do nového Pyra, ráje pirátů a chaosu. Představen byl také nový mód 20v20 s názvem Theatres of War. Válečné divadlo ze všeho nejvíc připomíná Battlefield budoucnosti, kombinovat se v něm bude střílečka z první osoby a souboje ve vozidlech a letounech. Vyřádit se budete moct v tancích i modulech vesmírných lodí.

zdroj: Archiv

Cloud Imperium Games předvedli i zajímavou funkci, která bude čekat zlobivé hráče: vězení. Minimálně tedy ty hříšníky, co budou zlobit opakovaně a někdo jim na to přijde. Pokud vás zatknou, můžete svůj trest zkrátit třeba nucenými pracemi, tedy těžením surovin, ale taky pacifikací agresivních vězňů.

Star Citizen bude mít vlastní „vězeňskou ekonomiku“. Své zavřené kamarády budete moct podporovat dárečky, vězni navíc mohou sázet na souboje mezi ostatními trestanci. Vydělat si můžete také nájemnými vraždami spoluvězňů nebo se stát bodyguardem NPC i jiných živých hráčů. Ani při výkonu trestu se zkrátka nebudete nudit.

Momentálně stále probíhá akce Free Fly, kdy si ve Star Citizenu můžete vyzkoušet létat s libovolnou lodí, aniž byste za ni Chrisi Robertsovi museli poslat jedinou korunu. Tedy s výjimkou těch, které jste mu poslali v minulosti, abyste si zaplatili vstup do hry. Létání zdarma probíhá už jen do 5. prosince, takže si raději pospěšte – kdo ví, kdy se taková příležitost znovu naskytne.

Vývoj Star Citizenu podle oficiálních zdrojů přijde na zhruba 90 milionů korun měsíčně, letos v lednu celkový dosavadní účet ukazoval na herní poměry astronomické 4,5 miliardy korun. Stále přitom není jasné, kdy bude jeho multiplayerová část hotová ani kdy se ze současné alfy přesune do případné bety. Co se singleplayerového modulu Squadron 42 týká, jeho vydání je stále plánované na léto roku 2020 v předběžném přístupu.

Nejnovější články